Latvijas studenti dedzinās Gaju Foksu

0 komentāri

Augstskolas RISEBBA audzēkņi mācību iestādes pagalmā ir uzbūvējuši malkas krāvumu un ar lelli – izrādās studenti nolēmuši pārņemt un ieviest Latvijā gadsimtiem senu britu tradīciju – Gaja Foksa nakti.

Gaja Foksa svinības Lielbritānijā aizsākušās 17. gs. kad kāds Gajs Fokss nolēma uzspridzināt britu parlamenta ēkas. Iecere neizdevās un Foksu sodīja ar nāvi. Tomēr kopš tā laika Lielbritānijā rīkojot malkas krāvuma un lelles dedzināšanu, tiek svinētā šī diena, ko nu grib ieviest arī Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Augstskolas pagalmā uzbūvētais malkas krāvums atbilst standartiem – tas ir trīs metrus augsts un trīs metrus plats. Tāpat arī lelle atbilst svētku kanonam – tā ir 1,70 m gara.

Svinības plānotas šovakar, 7. novembrī RISEBAA augstskolā, kur tās norisināsies līdz pusnaktij.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas