Latvijā parādās jaunas sugas, kas rada problēmas cilvēkiem

0 komentāri

Latvijā vērojama jaunu un netipisku augu un dzīvnieku sugu parādīšanās, turklāt daudzas no tām rada problēmas cilvēku eksistencei, ziņo raidījums ”Bez Tabu”.

Kā vienu no piemēriem, kad jaunas un netipiskas sugas rada problēmas cilvēkiem, eksperts Ingmārs Līdaka min jenotsuni. Pirmais jenotsuns Latvijā no Tālajiem Austrumiem tika ievests 1948. gadā, un līdz ar šīs sugas parādīšanos, Latvijā ienāca arī ērču encefalīts, stāstīja I. Līdaka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunu sugu parādīšanās vainojama arī pie Āfrikas cūku mēra izplatīšanās Latvijā, ir pārliecināts dzīvnieku pasaules eksperts. ”Pirms simts gadiem Āfrikas cūku mēra izplatīšanās Latvijā nebūtu iespējama, jo Latvijā mežacūkas nebija plaši izplatītas – tikai kopš četrdesmitajiem gadiem var runāt par to, ka mežacūkas ir sastopamas visā Latvijas teritorijā.

Jaunas sugas Latvijā nonāk, tās ievedot kā suvenīrus vai arī ar kravām no eksotiskām valstīm.

Pašlaik Latvijā arvien biežāk sastopams Spānijas kailgliemezis, sarkanausu bruņurupucis u.c. sugas, kas konkurē ar pašmāju sugām, kā arī rada ekonomiskus draudus. Izrādās, arī pelēkā žurka Latvijā reiz atvesta, visticamāk, no Dienvidaustrumāzijas valstīm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas