Latvietis labo Ginesa rekordu skriešanā basām kājām pa sniegu

0 komentāri

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā veiksmīgi tika īstenots Ginesa pasaules rekorda labošanas mēģinājums disciplīnā 5 km skrējiens basām kājām pa sniegu vai ledu. Skrējējs Edgars Rencis tiesnešu un liecinieku klātbūtnē mēroja 5 km distanci Daugavas stadionā, iepriekšējo rekordu uzlabojot vairāk nekā par 2 minūtēm, informē Latvijas Baskāju skriešanas biedrībā.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrības pārstāvis Edgars Rencis bija plānojis rekordu pārspēt jau pērnajā ziemā, bet Latvijas nepastāvīgie laika apstākļi un mazais sniega daudzums nebija ļāvuši ieceri realizēt. 24. janvārī apstākļi bija piemēroti skrējiena veikšanai un tika uzstādīts jauns rekorda laiks 21:28.48.

Ceļš uz rezultātu nav bijis viegls, jo ilgstoša skriešana pa sniegu vai ledu prasa rūdīšanos un specifiskus treniņus, pieradinot pēdas pie aukstā, asā seguma, atklāj sportists. Lai arī E. Rencis jau vairākus gadus trenējas skriešanā basām kājām, skriešana pa sasalušu segumu prasa īpašu sagatavošanos. Sportists atzīst, ka šoreiz lielākais izaicinājums ir bijis nevis aukstums, bet gan asais ledus, kas atradies zem sniega segas, tomēr tas viņu nav atturējis no mērķa sasniegšanas.

“Novēlu ikvienam uzdrošināties un mēģināt piepildīt savus mērķus un ieceres pat tad, ja tas sākotnēji neliekas vienkārši. Protams, vienmēr jāatceras par drošības pasākumiem un savu veselību, tādēļ pārdomāts gatavošanās process ir ļoti svarīgs,” akcentē E. Rencis.

Šobrīd skrējiena organizators, Latvijas Baskāju skriešanas biedrība, veic dokumentu sagatavošanu iesniegšanai Ginesa rekordu komisijā, lai apliecinātu rekorda atbilstību nepieciešamajām prasībām. Rekorda izvērtēšanas process var ilgt pat sešas nedēļas.

Iepriekšējais Ginesa pasaules rekords 5 km skrējienā basām kājām pa sniegu vai ledu tika uzstādīts 2012. gada februārī Vācijā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas