Latviešu studenti uzbūvē stiprāko makaronu tiltu

0 komentāri

488 kilogrami un 300 grami – tik lielu svaru spējis izturēt no makaroniem būvēts tilts.

Pasaules čempionātā, kas ir gadu risinās Ungārijā, par uzvarētājiem kļuvuši Rīgas Tehniskās universitātes studenti. Sacensību būtība ir vienkārša – veikalā pirkti jebkuras zīmola jebkura diametra makaroni, karstā līme un dalībnieku veiktie aprēķini. Forma vai dizains ir bez ierobežojumiem. Uzvar tā komanda, kuras celtais tilts iztur lielāko svaru.

“Mums bija jāiekļaujas kilograma masā, jārēķina ar svariem, garumiem, gabarītiem – reāla konstrukciju projektēšana,” stāsta Pasaules čempions makaronu tiltu būvniecībā, RTU students Lauris Lubgans.

Foto: LETA

Foto: LETA

“Mūsu trijstūris atšķīrās tieši ar to kāju konstrukciju, kas bija būvēts savādāk nekā konkurentiem,” veiksmes atslēgu atklāj komandas biedrs Krišjānis Silickis.

No absolūtā pasaules rekorda šā gada čempioni atpalika par aptuveni 90 kilogramiem. Tādēļ puiši ir apņēmības pilni, konstrukciju pilnveidot un nākamajās sacensībās rezultātu labot.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas