Latvieši taupa skūpstus tuviniekiem, noskaidrots aptaujā

0 komentāri
Latvieši taupa skūpstus tuviniekiem, noskaidrots aptaujā
Foto: Music of the sun, Flickr

Piektā daļa Baltijas valstu iedzīvotāju apliecina, ka viņiem patīk skūpstīties un ka viņi labprāt to dara, tomēr vairākums apstiprina, ka viņi skūpstās tikai ar savu mīļoto cilvēku, noskaidrots aptaujā.

Visās trīs Baltijas valstīs cilvēki parasti skūpstās ar mīļajiem, partneriem vai laulātajiem. To apstiprināja 85% respondentu Latvijā, 84% Lietuvā un 96% Igaunijā. Tikai 7% latviešu, 6% lietuviešu un 5% igauņu atzina, ka izvairās skūpstīties. Lielākā daļa respondentu skūpstās, lai izteiktu siltas un draudzīgas jūtas, un vairākums apstiprina, ka viņi skūpstās tikai ar savu mīļoto cilvēku.

Dziedātāja Samanta Tīna uzskata, ka lielākoties mēs sevi asociējam ar tautu, kurai dvēselei tuva ir mīlestība pret tradīcijām, dejošanu un dziedāšanu. Dejošana iet roku rokā ar skūpstīšanos, kamēr dziedot to izdarīt ir nedaudz grūtāk, tomēr nekas nav neiespējams.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem igauņi ir izrādījušies paši romantiskākie. 77% igauņu romantiski skūpstās ar lūpām. Savukārt latviešu respondentu vidū 73% skūpstās ar lūpām, bet lietuviešu vidū – tikai 68%. Taču lietuvieši ir tie, kuri skūpstās visvairāk. 70% lietuviešu romantiski skūpstās katru dienu vai vairākas reizes nedēļā, bet Latvijā un Igaunijā attiecīgi 66% un 65% respondentu to dara ikdienā vai vairākas reizes nedēļā.

Pētījums atklāja, ka Lietuvas un Latvijas iedzīvotāji skūpstus, pirmkārt, asociē ar romantiskām jūtām. Kad respondentiem lūdza izvēlēties vienu vārdu, lai aprakstītu skūpstu, lietuvieši un latvieši visbiežāk minēja vārdu “mīlestība”. Lietuvas respondenti saistīja skūpstīšanos ar saldumu un baudu. Latvijā cilvēkiem skūpstīšanās vairāk asociējas ar maigumu un aizraušanos. Bet igauņi ir dedzīgāki, jo galvenokārt skūpstīšanos saista ar prieku un kaislību.

Par romantisku skūpstīšanos sabiedriskās vietās cilvēkiem no Baltijas valstīm visbiežāk bija neitrāls viedoklis, kas nozīmē, ka skūpstīšanos publiskās vietās vērtē ne labi, ne slikti. Šādu atbildi sniedza 42% Lietuvas respondentu, 48% latviešu un 54% igauņu respondentu. Taču lietuvieši ir tie, kuri jūtas visneērtāk, domājot par skūpstīšanos publiski (41%), latvieši ir otrie (33%), un tikai 27% igauņu respondentu jūtas neērti, domājot par romantisku skūpstīšanos publiski. Viena trešdaļa no lietuviešiem (34%) neuzdrošinātos skūpstīties publikas priekšā, un tikai 25% latviešu un 26% igauņu respondentu neuzdrošinātos skūpstīties publiski.

Aptauja, kuras mērķis bija uzzināt visu Baltijas valstu iedzīvotāju attieksmi pret romantisku skūpstīšanos, ir pasaules lielākā dzērienu ražotāja Coca-Cola iniciatīva. To aprīlī veica lietuviešu kompānija Spinter Tyrimai, un tajā tika aptaujāti 3016 respondentu visās Baltijas valstīs.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas