Latvieši plūc laurus sniega skulptūru festivālā Japānā

1 komentārs

67. Saporo sniega un ledus skulptūru festivālā Latvijas mākslinieku komandai no Jelgavas skulptūra Tilts atnesusi uzvaru un galveno balvu.

No 4. līdz 8. februārim Japānas pilsētā Saporo norisinājās 67. sniega un ledusskulptūru festivāls. Tas ir viens no senākajiem un prestižākajiem šāda veida festivāliem pasaulē. Tā ietvaros jau 43. reizi tiek rīkots starptautiskais sniega skulptūru konkurss, kurā tiek aicinātas piedalīties stiprākās mākslinieku komandas no visas pasaules. Festivālā apskatāmas vairāk nekā 200 sniega un ledus skulptūras. Šogad prognozētais festivāla apmeklētāju skaits ir 2,3 miljoni.

Pirmo reizi festivāla vēsturē Latvijas mākslinieki tika uzaicināti piedalīties Saporo sniega skulptūru festivālā. Šādu godu Latvijas komanda no Jelgavas, kuru pārstāvēja mākslinieki Kārlis Īle, Maija Puncule un Mintauts Buškevics, izpelnījās, jo pēdējo gadu laikā sevi bija pierādījusi vairākos starptautiskos liela mēroga konkursos.

Foto

12 komandu konkurencē Latvijas komanda ieguva galveno balvu ar skulptūru Tilts. Tilts savieno divas pasaules – vīrišķo un sievišķo, kas katra pati par sevi šķiet neatkarīga un pašpietiekama, taču patiesībā tās ir tikai puses no kaut kā lielāka un pilnīgāka. Eksistēt tās var tikai kopā. Skulptūra veidota lakoniskā stilā, uzsverot formu tīrību un domas skaidrību.

Jelgavas pilsētas komandas iepriekšējie lielākie sasniegumi: 2015. gadā iegūtais pasaules čempionu tituls Harbinas Starptautiskais sniega skulptūru konkursa Ķīnā, kurā Latviju pārstāvēja mākslinieki – Kārlis Īle, Mintauts Buškevics, Maija Puncule un Ainars Zingniks. Tāpat olimpiskais sudrabs Harbinas Starptautiskajā ledusskulptūru konkursā Kārļa Īles un Mintauta Buškevica skulptūrai Lietus suns.

Jau pirmo pasaules čempionu godalgu Latvijai 2011. gadā ieguva Kārlis Īle un Mintauts Buškevics, ledū attēlojot stāstu par Alisi Brīnumzemē, bet 2012. gadā Latvijas mākslinieku komanda atveda mājās veselas divas čempionu godalgas. Kārlis Īle ieguva otro vietu Ledus skulptūru konkursā ar kompozīciju Dzīves grāmata. Savukārt sniega skulptūru konkursā par vislabāko tika atzīts darbs Sapņotāji, ko veidoja Kārlis Īle kopā ar Agnesi Rudzīti-Kirillovu un Maiju Punculi.

1 komentārs

TOP komentāri

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas