Kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs atklāj, kāpēc kaķi mājās palīdz taupīt elektroenerģiju

0 komentāri

Ja tev līdz šim ir šķitis, ka mājdzīvnieki nekādu praktisku pienesumu ikdienas dzīvē nesniedz, tu dziļi maldies. Pat tagad, kad kaķi pārstājuši ķert peles, viņi ir saimniecībā noderīgi.

Nesen pie komiķa Jāņa Skuteļa raidījumā Pusnakts Šovs Septiņos viesojās viens no pasaules spēcīgākajiem jaunajiem zinātniekiem, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Ak, tas ir tas, kāpēc cilvēki tur kaķus – viņi ir elektrības novedējs? Viņi savāc statisko elektrību, pareizi?” – sarunā ar fiziķi atklāja Skutelis.

”Jā, jā…” – apstiprināja Kaščejevs.

”Kaķi vienkārši vajag ik pa laikam paberzēt gar televizoru vai ledusskapi, lai ”nedod” pa nagiem. Man ik pa brīdim uzšauj kaut kur. Šito nebiju iedomājies,” sprieda komiķis.

”Tieši tā, tas ir tāda taupīga dzīvesveida elements. Elektroenerģija no kaķa,” norāda zinātnieks.

”Ā, var vākt? Ir kāds taisījis eksperimentu, mēģinot ar kaķi uzlādēt telefonu?” – interesējās Skutelis, tomēr Kaščejevs norādīja: ”Fiziķiem ar kaķiem ir sarežģīti. Ja kāds taisīt eksperimentu, tad tūliņ būs sūdzības no ”zaļajiem” par kaķu mocīšanu.”

Video

Foto: Haskiji no nāves paglābj kaķi, un visi kļūst par labākajiem draugiem

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas