Kurzemes piekrastē atrasts unikāls mamuta zobs

0 komentāri

Baltijas jūrā netālu no Pāvilostas, aptuveni kilometru no krasta, piecu metru dziļumā kāds Latvijas iedzīvotājs atradis mamuta zobu. Šodien unikālā fosilija svinīgi nodota Latvijas Dabas muzejam.

Plašāk par šo tematu varēsiet uzzināt LNT Ziņu izlaidumā pulksten 14.00!

Fosilijas atradējs stāstīja, ka mamuta zobs zem ūdens esot ”vilinoši zaigojis un izskatījies kā interesants akmens”. Tikai vēlāk kāds pazīstams juvelieris apgalvojis, ka tas ir desmitiem tūkstošus gadu vecs mamuta zobs.
Šis pagaidām ir vienīgais jūrā atrastais mamuta zobs Latvijā.

Latvijā ir zināms par aptuveni 30 mamuta zobu vai ilkņu atradumiem, taču līdz muzejam ir nonākušas vien dažas fosilijas. Dabas muzejā ir pāris mamuta dzerokļu, taču tie, atšķirībā no nesenākā atraduma, atrasti sauszemē.

Patlaban tiek plānots piesaistīt līdzekļus mamuta zoba sīkākai izpētei.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas