Kolāts rīko pirmo Reņģēdāju festivālu

1 komentārs
Kolāts rīko pirmo Reņģēdāju festivālu
Foto: F64

Pirmais Reņģēdāju festivāls notiks Salacgrīvā 21. maijā vienlaicīgi ar Plostnieku svētkiem. Festivāla galvenais uzdevums ir sumināt Reņģēdājus – šo apjomīgo un lielisko mūsu valsts iedzīvotāju kategoriju.

”Festivāla pirmais uzdevums ir celt godā reņģi, otrais – celt vēl augstākā godā reņģu zvejniekus, bet trešais un pats galvenais uzdevums ir sumināt Reņģēdājus – šo apjomīgo un lielisko mūsu valsts iedzīvotāju kategoriju. Pašsaprotami, ka festivālā aicināti piedalīties visas Latvijas Reņģēdāji. Būtībā tas ir obligāti,” akcentē festivāla rīkotāji Salacgrīvas kultūras nams un Dzintris Kolāts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Festivāls sāksies Salacgrīvas jahtu laukumā desmitos no rīta piepaceltā noskaņā ar atbilstošām uzrunām, ragu mūziku un zinātniski populistisku referātu par Reņģēdāja sociālo fenomenu. Referāts vēl nebūs izskanējis, kad to pārtrauks vētrainas ovācijas, sagaidot no jūras malup nākošo reņģu laivu. Pirmais reņģu spannītis katram būs bez maksas. Un tad sāksies…

Festivāla ritējums sadalīts darba stundās, kurās reņģēdāji veiks noteiktus uzdevumus – teiks runas, sacentīsies reņģu pavārmākslā, grilēs un kūpinās, vārīs un sutinās. Reņģu pavāru sacensībās aicināts piedalīties ikkatrs, tā būs viena no svarīgākajām festivāla sastāvdaļām. Arī balvas uzvarētājiem pietiekami svarīgas.

Citā stundā Reņģēdāji spēlēs kumēdiņus, citā mērosies spēkiem, nākamajā asinās prātu, vēl citā rādīs senās zvejnieku prasmes, plostos vai spodrinās vietējo dialektu lielīšanās sacensībās.

Ja Reņģēdājam parādās nauda, viņš kļūst par lašēdāju. Būs iespēja apgrozīties gan lašu stūrī gan zušu kaktā. Protams, notiks arī visuresošā maija reņģu, garšvielu, amatniecības rīku, kliņģeru un citāda andelēšanās.

To visu caurvīs novada pašdarbības kolektīvu un viņu draugu dziedāšanas, dancošanas un muzicēšanas prasmes. Tiks saukti atmiņā novada Reņģēdāju vēstures piedzīvojumi – barona piespriestās rīkstes, dr. Kārļa Ulmaņa padomi, komisāru aizliegumi un beidzot – kuģu zāģēšana Briseles gādīgā uzraudzībā.

Pa to starpu Salacgrīvas Bocmaņa laukumā mazajiem Reņģēdājiem tiks piedāvāts Rakaru murdiņš, kur mazie varēs droši spēlēties, dziedāt, zīmēt un rakaroties, kamēr lielie kārtos lielās lietas.

Stundas skries kā rudeņa nordvests un puspiecos pēc pusdienas sāksies Reņģēdāju koncerts. Spēlēs Lauku muzikanti, Džeski Glos un saldajā ēdienā – vairāku Reņģēdāju paaudžu kulta grupa Jumprava. Arī tas vēl nebūs viss. Pēc koncerta nāks Reņģēdāju zaļumballe, kurā par labām emocijām un ritmu gādās Rumbas spēlmaņi no Kuldīgas un grupa Roja tieši no Rojas.

Viss pieklusīs ap saullēktu un dažs reņģu vīrs varbūt tieši no balles kāps laivā un brauks jūrā. Kā daudzkārt,” Reņģēdāju festivāla ieceri atklāj rīkotāji.

Jau drīzumā internetā sāksies biļešu iepriekšpārdošana festivāla koncertu un Zaļumballi. Dienas pasākumi būs bez maksas.

Reņģēdāju Festivālu organizē Salacgrīvas novada pašvaldība. Satura producents ir pašmāju Reņģēdājs Dzintris Kolāts.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Aigars Kalnins
    0

    Aigars Kalnins

    Ideals pasakums .tikai zel ka to edaju ir palicis loti maz.musdienu jaunatne tak ed tikai picveidigo.

    17.02.2016 00:55

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas