Ķīnā sācies pasaulē lielākais ledus skulptūru festivāls

0 komentāri

Ķīnas ziemeļaustrumu pilsētā Harbinā šodien atklāts tradicionālais ledus un sniega festivāls, kurā piedalās tēlnieki no visas pasaules. Pasākums šogad norit 31. reizi un par ledus un sniega trūkumu nevar sūdzēties.

Ziema Harbinā tradicionāli ir barga, tāpēc tieši šī pilsēta izvēlēta par mājvietu grandioziem sniega un ledus veidojumiem. Ne velti pasākums tiek rīkots tieši šajā pilsētā – izejmateriālu te netrūkst. Ledus skulptoriem tiek piegādāts no blakus esošās Songvā upes, kur tas ir tīrs un kristāldzidrs, jo upe parasti aizsalst ļoti lēni.

Atsevišķiem veidojumiem nepieciešami tūkstošiem kubikmetru sniega, un to būvēšanā vismaz nedēļu no vietas skulptoru vadībā strādājuši desmitiem cilvēku. Starp no ledus darinātajiem mākslas darbiem ir pilis, milzu labirinti, flīģeļi, tvaika lokomotīves dabīgā lielumā.

Daudzi skulptori izvēlējušies ledus bluķus izgaismot ar daudzkrāsainām gaismām, pastiprinot vizuālo efektu. Lai arī festivāla atklāšanā par gaismas trūkumu līdz šim nebija jāsūdzas, jo festivāls parasti tika atklāts ar iespaidīgu pirotehnikas šovu, šogad šī tradīcija daudziem par sarūgtinājumu netika īstenota.

Arī Latvijā ik gadu pulcējas ledus skulptori. Viens no senākajiem notikumiem ir starptautiskais ledus skulptūru festivāls Jelgavā, kas no 6. līdz 8. februārim apmeklētājus pulcēs jau 17. reizi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas