Latvietis Amerikā nofilmē “asiņaino Mēnesi”

0 komentāri

27. un 28. septembrī dažādās pasaules daļās astronomijas entuziasti aizturēja elpu, jo bija vērojama īpaša dabas parādība – pilns Mēness aptumsums. Latviešu puisis Dmitrijs Purgalvis šo retumu iemūžinājis video, atrodoties Amerikā.

Amerikā pilns Mēness aptumsums, ko ļaudis iesaukuši par “asiņaino Mēnesi”, sākās jau 27. septembra vakarā. Tikmēr pašu mājās 28. septembra agrā rītā Mēness aptumsuma vērošanu apgrūtināja lietus mākoņi, taču brīžiem parādību varēja vērot visā tās krāšņumā.

Aptumsuma laikā redzams, ka Mēness augšējā daļa ir sarkana. Tas faktiski nozīmē, ka Mēness ir iegājis Zemes ēnā, bet Zemi apjož atmosfēra. Latvijas Astronomijas biedrības projektu vadītājs Mārtiņš Gills šorīt raidījumā LNT 900 sekundes stāstīja, ka ”asiņainais Mēness” ir diezgan īpatnējs teiciens, kā šo parādību raksturot, un astronomi par to ir neizpratnē. Daži sludinātāji to sasaista ar pasaules gala drīzu iestāšanos, taču astronomiskais skaidrojums ir pavisam vienkāršs – ja uz Mēness būtu iedzīvotāji, viņi redzētu lielu saulrietu uz Zemes.

Latvijā iepriekšējais pilnais Mēness aptumsums bija novērojams 2011. gadā naktī no 15. uz 16. jūniju. Divas nākamās iespējas to novērot Latvijā būs 2018. gadā – 31. janvārī un 27. jūnijā. Savukārt 2017. gada 7. augustā Latvijā būs novērojams daļējs Mēness aptumsums, kad Mēness tikai daļēji ieies Zemes ēnā.

Galerijā skaties, kā pilns Mēness aptumsums izskatījās vairākās pasaules pilsētās!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas