Latvietis Amerikā nofilmē “asiņaino Mēnesi”

0 komentāri

27. un 28. septembrī dažādās pasaules daļās astronomijas entuziasti aizturēja elpu, jo bija vērojama īpaša dabas parādība – pilns Mēness aptumsums. Latviešu puisis Dmitrijs Purgalvis šo retumu iemūžinājis video, atrodoties Amerikā.

Amerikā pilns Mēness aptumsums, ko ļaudis iesaukuši par “asiņaino Mēnesi”, sākās jau 27. septembra vakarā. Tikmēr pašu mājās 28. septembra agrā rītā Mēness aptumsuma vērošanu apgrūtināja lietus mākoņi, taču brīžiem parādību varēja vērot visā tās krāšņumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aptumsuma laikā redzams, ka Mēness augšējā daļa ir sarkana. Tas faktiski nozīmē, ka Mēness ir iegājis Zemes ēnā, bet Zemi apjož atmosfēra. Latvijas Astronomijas biedrības projektu vadītājs Mārtiņš Gills šorīt raidījumā LNT 900 sekundes stāstīja, ka ”asiņainais Mēness” ir diezgan īpatnējs teiciens, kā šo parādību raksturot, un astronomi par to ir neizpratnē. Daži sludinātāji to sasaista ar pasaules gala drīzu iestāšanos, taču astronomiskais skaidrojums ir pavisam vienkāršs – ja uz Mēness būtu iedzīvotāji, viņi redzētu lielu saulrietu uz Zemes.

Latvijā iepriekšējais pilnais Mēness aptumsums bija novērojams 2011. gadā naktī no 15. uz 16. jūniju. Divas nākamās iespējas to novērot Latvijā būs 2018. gadā – 31. janvārī un 27. jūnijā. Savukārt 2017. gada 7. augustā Latvijā būs novērojams daļējs Mēness aptumsums, kad Mēness tikai daļēji ieies Zemes ēnā.

Galerijā skaties, kā pilns Mēness aptumsums izskatījās vairākās pasaules pilsētās!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas