Kā saglabāt formu svētku laikā?

0 komentāri
Kā saglabāt formu svētku laikā?
Foto: Paul Hocksenar, Flikcr.com

Galvenais noteikums veselīgas formas saglabāšanā ir uzņemto kaloriju patēriņš, ko var īstenot, arī veicot mājas soli vai smejoties kopā ar draugiem.

Tuvojoties Ziemassvētkiem un gadu mijai, teju ikkatrs gatavojas kādam saviesīgam pasākumam. Nav noslēpums, ka svētkos dāmas vēlas izskatīties īpaši labi. Lai to panāktu, nereti tiek meklētas “ātrās diētas”, ievērotas atslodzes dienas un citas sevi ierobežojošas nodarbes. Ja tomēr neesi gatava pārtikt no svaigiem gurķiem vai katru dienu pavadīt sporta zālē, tad zini, ka pats galvenais noteikums veselīgas formas saglabāšanā ir uzņemto kaloriju patēriņš. To var izdarīt ne tikai aktīvi sportojot, bet arī veicot ikdienas mājas darbus – gludinot, mazgājot un tīrot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, ja svētkos sakārojies tradicionālais speķa pīrādziņš, tad atceries, ka, apēdot trīs pīrādziņus, būsi uzņēmusi aptuveni 405 kcal, kuras stundas laikā patērēsi dejojot. Savukārt viens kūkas gabals vairs neskaitīsies kā drauds slaidām aprisēm pēc grīdas slaucīšanas stundas garumā. Kaloriju daudzumu, kas ir vienā glāzē vīnogu nektāra, visprātīgāk patērēt 40 minūšu ilgā duetā ar putekļu sūcēju.

Veikalos iegādājami arī diētiskie dzērieni, kuros kaloriju skaits ir niecīgs – tos ieteicams baudīt draugu kompānijā, jo smiešanās patērē 1,3 kcal minūtē. Izklaides ar draugiem kaloriju sadedzināšanai var būt dažādas, piemēram, 100 g lazdu riekstu kalorijas patērēsi, vienu stundu dzenājot futbola bumbu.

Arī gastroenterologs Anatolijs Danilāns uzskata, ka nav jāpārtiek tikai no kāpostu lapām: “Es tomēr esmu par to, ka nevajag mocīties ar kategoriskiem aizliegumiem, bet vajag baudīt dzīvi, protams, ar mēru. Viss ir atkarīgs no konteksta – ko cilvēks vēl lieto savā uzturā, cik daudz un kā to patērē.”

Ievērojot mērenību, sekojot par ikdienā uzņemtajām kalorijām un vienkāršām iespējām tās patērēt, ieguvumu būs vairāk nekā zaudējumu – laba fiziskā forma, priecīgi draugi, kā arī māja spīdēs un laistīsies!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas