Kā sagatavot velosipēdu ziemas miegam?

0 komentāri
Kā sagatavot velosipēdu ziemas miegam?
Foto: echiner1, Flickr.com

Laiks ārā kļūst arvien aukstāks un nejaukāks, un tas nozīmē, ka velosezona iet uz beigām. Dažiem no mums aukstums nav šķērslis, taču citi tomēr labāk izvēlas ziemā pārvietoties siltākos transportlīdzekļos.

Bike Bazar speciālisti sniedz piecus padomos par pareizu velosipēda ieziemošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

1. Velosipēds ir rūpīgi jānotīra

Sāc ar velosipēda noskalošanu, lai tiktu vaļā no dubļiem un citiem netīrumiem. Pārliecinies, vai visi dubļi un vecā eļļa, kas sakrājusies uz zobratiem, ķēdes un citām kustīgajām detaļām, ir rūpīgi notīrīta. Ķēdes, zobratu un citu kustīgo detaļu tīrīšanā ieteicams lietot īpašus velosipēdu tīrīšanas līdzekļus: attaukotājus un īpašas birstes.

Domas par to, vai velosipēdu drīkst mazgāt ar ūdeni, dalās. Citi uzskata, ka tas izraisa ūdens iekļūšanu slēgtajās detaļās un izraisa rūsas rašanos, citi droši mazgā savus velosipēdus ar ūdeni. Bike Bazar speciālisti iesaka velosipēdu mazgāt ar ziepjainu ūdeni, pievienojot īpašos velosipēdu mazgāšanas līdzekļus. Pēc tam ziepes var noskalot ar šļūteni vai mitru sūkli. Sacīkšu komandu mehāniķi šādi mazgā arī profesionāļu riteņus. Velosipēdu nav ieteicams mazgāt ar augstspiediena strūklu, jo tā var iedzīt ūdeni gultņos.

2. Pārbaudi velosipēda bojājumus!

Cerams, ka Tavam velosipēdam viss ir kārtībā! Ja nē, labāk iegādājies nepieciešamās detaļas vai ved velosipēdu uz remontu ārpus sezonas, jo tad daudzos veikalos ir ziemas atlaižu laiks. Piesaki servisu jau tagad!

3. Saeļļo detaļas!

Kad velosipēds ir pilnībā nožuvis, ir laiks to saeļļot. Saeļļo ķēdi, pārslēdzēju eņģes un bremžu atsperes. Ja lieto clipless pedāļus, ieeļļo arī pedāļu mehānismu atsperes. Atceries – nekad nepārspīlē ar smērvielām! Ja uz ķēdes vai citur ir ļoti daudz eļļas, tā darbosies kā putekļu un netīrumu magnēts. Pēc ķēdes un citu mehānismu eļļošanas, lieko noslauki ar tīru drāniņu. Vadies pēc teiciena ”A little goes a long way”.

4. Uzpumpēt riepas!

Mīkstas riepas, ja riteni glabā uz zemes, nevis pakārtu statīvā, ilgstoši stāvot, var deformēties un bojāt kameras. Tas nozīmē to, ka, iespējams, nāktos nākamajā gadā mainīt riepas un kameras, kas ir visai liels ieguldījums.

5. Pareiza temperatūra

Pārliecinies, ka vieta, kurā grasies turēt savu velosipēdu, ir silta, droša un tajā pa ziemu nebūs krasas temperatūras svārstības.

Neaizmirsti kārtīgi izmazgāt arī pārējo velosipēda inventāru: ūdens pudeles, apģērbu un citus piederumus, kas mēdz sasmērēties!

Plašāk ar Bike Bazar speciālistu padomiem un velosipēda inventāru iepazīsties bikebazar.lv!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas