Kā drošāk pārlaist gripas sezonu?

0 komentāri

2. Kā atpazīt gripu?

2/5

Kā labāk pārdzīvot iespējamo gripas laiku un kāpēc tieši gripa mūs tik ļoti biedē? Uz šiem jautājumiem palīdzēs atbildēt klīnikas Premium Medical virsārste un ģimenes ārste Aija Šnikvalde.

Kā izvairīties no vīrusa?

Foto: Andrea_44, Flickr.com

Foto: Andrea_44, Flickr.com

Lai izvairītos no gripas, tāpat kā no citām vīrusu saslimšanām, ir svarīgi regulāri nostiprināt savu imunitāti, kā arī veikt ikdienas profilaktiskās darbības.

Inficēties ar gripas vīrusu var gaisa pielienu ceļā, ieelpojot inficētu gaisu, kā arī nokļūstot tiešā kontaktā ar inficēto personu vai inficētiem priekšmetiem – bērnu dārzā daloties ar rotaļlietām, veikalā izvēloties iepirkumu grozu un sabiedriskajā transportā pieturoties pie roktura.

Atgādinām, ka valsts 50% apmērā kompensē pretgripas vakcīnu riska grupas pacientiem un 100% apmērā bērniem no 6 līdz 23 mēnešu vecumam.

Svarīgi ir rūpēties par vidi sev apkārt. Lai izvairītos no saslimšanas, jāievēro personīgā higiēna, biežāk jāmazgā rokas, īpaši pēc sabiedrisku vietu apmeklējuma, regulāri jāvēdina gan darba, gan dzīvojamās telpas, jārūpējas par vitamīniem bagātu, sabalansētu uzturu un jāuztur sevi maksimāli labā formā, lai saslimšanas gadījumā ir spēks cīnīties ar vīrusu.

2. Kā atpazīt gripu?

2/5
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas