Kā aukstā laikā saglabāt skaistu un veselīgu ādu?

0 komentāri

Sausa, apsārtusi un niezoša āda – šādu problēmu auksts laiks sagādā daudziem no mums. Kā šajā laikā pasargāt ādu un kā to pareizi kopt, lai tā būtu veselīga un mirdzoša, padomos dalās farmaceiti.

Nepietiek tikai ar labu sejas vai ķermeņa krēmu, lai āda būtu pietiekami mitrināta, kopta un izskatītos veselīga. Būtiski ir apstākļi, kādos mēs atrodamies, uzņemtā šķidruma daudzums, pareiza ādas attīrīšana, mazgāšanās paradumi, pareizs uzturs, akcentē Saules aptiekas farmaceiti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saglabāt ādu pietiekami mitru

Aukstā laikā āda pastiprināti zaudē mitrumu iztvaikojot. Nepietiekami mitrināta āda nespēj pilnvērtīgi veikt savas funkcijas, zaudē elastību un veselīgu izskatu, tā sāk straujāk novecot. Tāpēc ļoti svarīgi ir novērst ādas iztvaikošanu un tā pietiekami jāmitrina.

Svarīgi, lai telpā, kurā atrodaties, būtu pietiekams mitruma daudzums, kas visoptimālākais būtu ap 60%. Diemžēl apkures sistēmas gaisu padara ievērojami sausāku. Tāpēc gaisu iesakām mitrināt, izmantojot speciālus gaisa mitrinātājus vai pie radiatoriem novietojot trauku ar ūdeni – ūdens iztvaikos, radot telpā pietiekamu mitruma līmeni.

Sejas ādas papildu mitrināšanai profesionāli iesaka izmantot termālo ūdeni. Vairākas reizes dienā izsmidzinot uz ādas šo ūdeni, ādā tiks saglabāts pietiekams mitruma daudzums visu dienu.

Pietiekami daudz šķidruma jāuzņem iekšķīgi. Dienā jāizdzer vismaz divi litri ūdens vai augļu sulas, lai ādas šūnas tiktu pietiekami apgādātas ar nepieciešamo ūdens daudzumu. Jāizvairās no pārmērīgi lielas kofeīnu saturošu līdzekļu lietošanas (kafija, tēja), kas veicina šķidruma izvadīšanu no organisma.

Sejas ādas kopšana

Ievērojiet, ka sejas ādas kopšanas līdzekļi jālieto tikai uz attīrītas ādas! Kopšanas līdzekļus gan ķermeņa, gan sejas āda vislabāk uzņem vakaros pēc dušas, tādēļ tieši tad ir ieteicams ķermeni ieziest īpaši rūpīgi.

Pareiza ādas kopšanas līdzekļu lietošana

Atceries, ka aukstā laikā sejas āda ir gan jāmitrina, gan jābaro! No rītiem vai dodoties sportot ārā, jālieto taukaināks barojošs krēms, tas bagātinās ādas lipīdu slāni un aizsargās ādu no aukstuma un no mitruma zuduma.

Vakarā pēc mazgāšanās ādu bagātīgi ieziediet ar kādu no mitrinošiem krēmiem! Dermatologi iesaka izvairīties lietot mitrinošus krēmus pirms iziešanas aukstā salā, jo nepilnīgi iesūkušās krēma mitruma daļiņas var sasalt un traumēt ādas šūnas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas