Jelgavā 900 tonnas smilšu pārtaps nākotnes vīzijā

0 komentāri
Jelgavā 900 tonnas smilšu pārtaps nākotnes vīzijā
Publicitātes foto

No 23. līdz 24. maijam Jelgavā, Pasta salā norisināsies 9. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Summer Signs, kurā 12 valstu mākslinieki no vairāk kā 900 tonnām smilšu radīs darbus par tēmu – Nākotnē pēc 750 gadiem, informē Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Smilšu skulptūru festivāla tēma, tāpat kā februārī notikušā ledus skulptūru festivāla, veltīta Jelgavas pilsētas nozīmīgajai 750 gadu jubilejai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Summer Signs 2015 ir lielākais Smilšu skulptūru festivāls Baltijā. Dalībai festivālā žūrijas komisija atlasīja 15 profesionālus tēlniekus no divpadsmit valstīm – Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Francijas, Bulgārijas, Turcijas, Ukrainas, Ungārijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Ķīnas, norāda Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes Kultūra pārstāve Marta Zīverte.

Pasta salā jau notiek rosība, tiek veikti visi nepieciešamie sagatavošanās darbi. Smiltis sablietētas speciālās formās, lai mākslinieki no pirmdienas, 18. maija, varētu radīt savas nākotnes vīzijas.

Līdzās konkursa darbiem Pasta salā taps demo skulptūra un Mītava smilšu bārs, kuru veido pazīstamie tēlnieki Donāts Mockus (Lietuva) un Inese Valtere (Latvija), savukārt demo smilšu skulptūru veidos četri mākslinieki – Kārlis Īle, Ainars Zingniks, Ferencs Monostory (Ungārija) un Ruslans Krovkovs (Bulgārija). Apjomīgā demo smilšu skulptūra tiks veidota vairāk kā 6 metru augstumā un 10 metru platumā.

Festivāla apmeklētājus no 23. līdz 24. maijam, ka jau ierasts, sagaidīs dažādi pārsteigumi, uz lielās skatuves uzstāsies pazīstami mākslinieki no Latvijas. Pašus mazākos apmeklētājus sagaida muzikālas izrādes visas dienas garumā.

Skulptūru tapšanas procesam iespējams sekot līdzi no 19. maija tiešraidē festivāla mājaslapā festivali.jelgava.lv un no 19. līdz 21. maijam – klātienē Pasta salā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas