Japānā atļaus dejot arī pēc pusnakts

0 komentāri
Japānā atļaus dejot arī pēc pusnakts
Foto: adriagarcia, Flickr.com

Japānas valdība pieņēmusi ilgi gaidītas izmaiņas likumā, kas regulē valsts naktsdzīvi. Tagad iedzīvotājiem plānots atļaut dejot arī pēc pusnakts.

Klubu īpašniekiem Japānā nav viegla dzīve, jo līdz šim dejot sabiedriskās vietās nebija īsti legāli, ja nav atbilstošas licences. Taču pat tajos klubos, kuriem ir licences, dejot vēlāk par pusnakti bija aizliegts.

Aizliegums sakņojas likumā par uzņēmumiem, kas ietekmē sabiedrības morāli, kas tika pieņemts 1948. gadā, lai izskaustu prostitūciju, kas tika saistīta ar deju zālēm. Tomēr laika gaitā par šo likumu tika piemirsts.

Klubi ilgus gadus šo likumu bija ignorējuši, taču pirms dažiem gadiem policija atsāka patruļas pēc kāda asiņaina incidenta kādā naktsklubā Osakā.

Jaunās likuma izmaiņas klubos atļauj dejot, tikai ar noteikumu, ka klubam ir atļauja un nepieciešamais apgaismojums.
Amatpersonas uzskata, ka tieši pustumsā notiek dažādas nelikumības, tāpēc gaismai jābūt tikpat spožai kā skatītāju zālē pirms teātra izrādes. Tiesa gan, likuma izmaiņas vēl jāapstiprina parlamentā. Tomēr to autori cer, ka jau jaungada ballītēs Japānas klubos varēs dejot līdz rīta gaismai.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas