Izsolītas divas retas Vorhola gleznas

0 komentāri

Ņujorkā par 123 miljoniem eiro izsolītas divas retas Endija Vorhola gleznas. Iespaidīgo summu izskaidro ne vien fakts, ka gleznu autors ir viens no popārta pamatlicējiem, bet arī tas, ka gleznās atveidots aktieris Marlons Brando un rokenrola leģenda Elviss Preslijs.

Leģendārā popārta mākslinieka Vorhola 1963. gadā zīdspiedes tehnikā veidotā glezna Trīskāršais Elviss, kurā Preslijs attēlots kā kovbojs, turot rokā ieroci, izsolīta par 81,9 miljoniem ASV dolāru Šī glezna tika novērtēta par 60 miljoniem ASV dolāru, taču pēc saspringtas sešu minūšu ilgas solīšanas uzkrītošais divus metrus augstais mākslas darbs tika pārdots par 20 miljoniem ASV dolāru vairāk.

Otrs Vorhola darbs – Četri Marloni -, kurā attēloti četri milzīgi Brando attēli, kuros aktieris redzams ādas jakā sēžam uz motocikla, pārdots par 69,6 miljoniem ASV dolāru. Tiesa, šīs gleznas tomēr nepārspēja novembrī izsolītā Vorhola darba Sudraba auto avārija uzstādīto pārdošanas rekordu – 105,4 miljonus ASV dolāru.

Pirmo reizi tika izsolīta arī viena no amerikāņu mākslinieka Saja Tvomblija tā saucamajām tāfeles gleznām. Glezna – neskaitāmas spirāļu cilpas, kas atgādina kricelējumus uz skolas tāfeles, – pārdota par 69,6 miljoniem ASV dolāru. Tā ir lielākā summa, kas samaksāta par kādu no Tvomblija darbiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas