Izsolīs ievērojamā matemātiķa Tjūringa piezīmju grāmatu

0 komentāri

Zem izsoļu āmura nonāks Alana Tjūringa piezīmju grāmata. Tās cena varētu sasniegt septiņciparu skaitli. Tjūrings vēsturē iegājis kā nacistiskās Vācijas šifrēšanas mašīnas Enigma kodu uzlauzējs. Tas sabiedrotajiem Otrajā pasaules karā ļāva atšifrēt nacistu saziņu.

Alans Tjūrings bija britu matemātiķis. Viņu uzskata par datorzinātnes celmlauzi. 56 lapas biezā Tjūringa piezīmju grāmata tiks izsolīta aprīlī Ņujorkā. Grāmatā viņš veicis pierakstus par matemātiku un datorzinātni. Tiek lēsts, ka tā tiks izsolīta vismaz par vienu miljonu dolāru.

Piezīmju grāmata datēta ar 1942. gadu, un ekspertu vērtējumā tā sniedz lielisku ieskatu vienā no 20. gadsimta spožākajiem prātiem. Pateicoties viņam, tika uzlauzts Vācijas šifrēšanas mašīnas Enigma kods. Sabiedrotajiem spēkiem tas ļāva atšifrēt pretinieka sūtītās militārās radioziņas. Enigma kodu atšifrēšanai bija svarīga loma sabiedroto uzvarā Otrajā pasaules karā, un vēsturnieki pieļauj iespēju, ka, pateicoties informācijas atšifrēšanai, karš tika pabeigts dažus gadus agrāk.

1953. gadā Tjūrings tika notiesāts par homoseksuālismu, kas tolaik bija noziegums. Matemātiķim tika veikta ķīmiskā kastrācija, un gadu vēlāk viņš izdarīja pašnāvību.

Par Tjūringu ir uzņemta filma ar Benediktu Kamberbaču galvenajā lomā. Par tēlojumu aktieris nominēts Oskara balvai.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas