Hitlera gleznots akvarelis nonāk izsolē

0 komentāri

Nirnbergā šajā nedēļas nogalē plānots izsolīt nacistu līdera Ādolfa Hitlera gleznotu akvareli. Vācijas izsoļu nams par Veco Minhenes rātsnamu cer iekasēt līdz pat 50 tūkstošiem eiro.

Divas Heses pilsētā dzīvojošas māsas nolēmušas pārdot Hitlera gleznu Vecais Minhenes rātsnams izsolē Nirnbergā, kas norisināsies sestdien. Gleznu Vācijas diktators pabeidzis 1914. vai 1915. gadā, kad viņš neveiksmīgi centās kļūt par mākslinieku.

Abu māsu vectēvs iegādājās šo gleznu 1916. gadā kādā Minhenes galerijā. Kopā ar gleznu saglabājies arī oriģinālais pārdošanas čeks, kā arī autentiskuma apliecība, ko apstiprinājis Hitlera vēlākā privātsekretāra Martina Bormana brālis Alberts Bormans.

Laikraksts Nürnberger Zeitung informē, ka Nirnbergas izsoļu nams jau pārdevis piecus Hitlera darbus. Pēdējoreiz Hitlera glezna tika pārdota 2012. gada janvārī par 32 000 eiro kādam anonīmam slovāku kolekcionāram.

Zināms, ka Hitlers divas reizes mēģinājis iestāties Vīnes Mākslas akadēmijā, bet netika uzņemts.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas