Izsolē pārdod unikālas dārglietas

0 komentāri

Ženēva šonedēļ pulcējusi dārglietu kolekcionārus no visas pasaules. Sotbija izsoļu nama rīkotā vairāksolīšanā par pasakainām summām pārdoti vairāki unikāli objekti, kurus vieno sena vēsture.

Viens no kolekcionāru kārotākajiem izsoles priekšmetiem bija 19. gadsimta Zviedrijas karalienes Žozefīnes de Bogarnē pērļu kaklarota, kas tika pārdota par 2,7 miljoniem eiro – divas reizes dārgāk, nekā prognozēja eksperti. Žozefīne, kura laikā no 1844. līdz 1859. gadam bija Zviedrijas karaliene, bija nosaukta tāpat kā viņas slavenā vecmāmiņa – Napoleona Bonaparta pirmā sieva Žozefīne de Bogarnē. Tomēr viņas kaklarota bija tikai viena no izsolē izliktajām rotaslietām, kuru kopējā cena pārsniedza 77 miljonus eiro.

Tika izsolītas arī vairākas rotaslietas no grieķu finansista Dimitri Mavromata kolekcijas, kuru kopējā vērtība lēsta ap 16 miljoniem eiro.

Kolekcijas ”pērle” bija gredzenā iestrādāts 8,62 karātu Birmas rubīns, labāk zināms kā Grafa rubīns, jo to 2006. gadā par 2,9 miljoniem eiro iegādājās britu juvelieris Lorenss Grafs. Viņš šo rubīnu par nezināmu summu pārdeva Mavromatim, kurš izsolē par to ieguva 7 miljonus eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas