Izsola vismaz 20 miljonus dolāru vērtu briljantu

0 komentāri
Izsola vismaz 20 miljonus dolāru vērtu briljantu
Foto: APF/ LETA

Zem izsoļu āmura nonācis rets rozā briljants. Lēsts, ka dārgakmens, kas iestrādāts gredzenā, tiks pārdots vismaz par 20 miljoniem dolāru.

Šis ir lielākais rozā briljants, kas ticis izsolīts. Izsole notiks šomēnes Ženēvā. Saskaņā ar sākotnējām aplēsēm 16 karātu briljants tiks pārdots par 23 līdz 28 miljoniem dolāru.

Briljants ir iestrādāts gredzenā. To ieskauj divas rindas ar baltajiem briljantiem un zem tiem atrodas vēl viena rinda ar nelieliem rozā dimantiem.

Lai saprastu, cik rets ir šis dārgakmens, Christie’s izsoļu nama eksperts skaidro, ka no visiem briljantiem krāsainie ir tikai viens procents. Savukārt tieši rozā krāsas briljanti ir ārkārtīgi liels retums – viens procents no krāsaino briljantu viena procenta.

Vēl īpašāku to padara lielais izmērs un tas, ka briljants ir kristālrozā bez citu krāsu piemaisījuma.

Izsoļu namā cer, ka briljants tiks pārdots par rekordaugstu cenu, kas var pat pārsniegt 28 miljonus. Vienlaikus tiks izsolīti arī citas dārglietas. Piemēram, aptuveni divus miljonus vērta 19. gadsimta kaklarota ar smaragdzaļajiem briljantiem un 118 karātu safīrs, kura vērtība pārsniedz trīs miljonus.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas