Izrādās, visu šo laiku Adventa vainagā sveces esi aizdedzis NEPAREIZI

19 komentāri

Adventa vainaga tradīcijas pirmsākumi meklējami jau tālajā piektajā gadsimtā. Šo gadu laikā gan vainagā izmantotie materiāli, gan sveču krāsa un to aizdegšanas kārtība ir mainījusies un kļuvusi daudz modernāka. Lūk, kā patiesībā jāsvin Ziemassvētku tuvošanās.

Protams, arī no čiekuriem, zariem un citiem dabīgiem un mākslīgiem materiāliem veidotie vainagi izskatās glīti, tomēr Adventa tradīcija paredz tieši skujkoka vainagu. Tādējādi vainags simbolizēja mūžīgo dzīvošanu, bet svecītes gaismas tajā – cerību tumšajā ziemas periodā un Kristus dzimšanas tuvošanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Adventa vainagā sākotnēji tika ievietotas trīs violetas un viena rozā svece, ko paredzēja stingras tradīcijas. Violetās sveces simbolizē lūgšanas, gavēšanos, upurēšanos un labos darbus Adventa laikā. Tāpat jāņem vērā, ka katra no svecēm paredzēts īpašs vārds, kas jāpiemin, to aizdedzinot. Pirmā ir cerība, otrā – miers, trešā – prieks, bet ceturtā – mīlestība.

Vecajā baznīcā Trešajā adventē priesteris iedzīvotājiem deva rozā rozi, viņš ietērpās rozā apmetnī, lai simbolizētu prieka tuvošanos. Tieši tāpēc Trešajā adventē tiek aizdegta rozā svece.

Un tas vēl nav vis! Adventa vainaga vidū jānovieto piektā svece baltā krāsā, kas simbolizē Dieva jēru un grēku piedošanu, un to aizdedzina pašā Ziemassvētku vakarā.

FOTO: nepareizi Adventa vainagi

FOTO: pareizi Adventa vainagi

19 komentāri

TOP komentāri

 • Ko var kult tukšus salmus?!
  +12

  Ko var kult tukšus salmus?!

  Pirmo Adventes vainagu 1833. gadā, izpušķojot koka krustu ar egļu zariem un iededzot 23 sveces, pasaulei dāvināja Hamburgas bērnu patversmes bāreņi. Adventes laiks ir divdesmit trīs dienu ilgs.

  Raibās sveces ar laiku aizvietoja ar četrām baltām un 19 sarkanām svecēm. Baltās sveces bija domātas svētdienām - prieka un augšāmcelšanās dienām. Tāpat pamazām pušķoto koka krustu aizvietoja ar zaļu egļu zaru vītu vainagu, KO ROTĀJA ČETRAS SVECES - katrai Adventes svētdienai pa vienai. Apaļais Adventes vainags, kas tradicionāli ir zaļā krāsā, simbolizē dzīvību visos tās aspektosdzimšanu, aiziešanu no šīs pasaules un mūžīgo dzīvi.

  ŠĪ simboliskā TRADĪCIJA jau gandrīz DIVUS GADSIMTUS PASTĀV Eiropas un aizjūru zemēs. Un tā ir iepatikusies dažādu reliģisko pārliecību cilvēkiem. Līdz ar Adventes laiku sākas Ziemassvētku gaidīšana.
  Palasiet vēsturi pirms rakstiet tik glupu tekstu!

  25.11.2015 14:40

 • Samanta
  +7

  Samanta

  Marci, tas jauki - Tu priecājies, ka latviešu valoda ir izdzīvojusi, bet kāpēc Tu pats to gribi nogalināt?! Atrodi savā stāstiņā vismaz 10 pareizrakstības kļūdas! :)

  27.11.2015 12:03

 • Kate
  +4

  Kate

  Latviešu valodnieks Jānis Endzelīns ir piedāvājis adventes laiku dēvēt vīriešu dzimtē, tas ir, par adventu, bet katru tās svētdienu sieviešu dzimtē — par adventi. Tomēr mūsdienās ieteiktā pareizrakstība ir advente.

  26.11.2015 11:22

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas