Interneta hits: skolotājas ģeniālais skaidrojums, kas ir stress

0 komentāri
Interneta hits: skolotājas ģeniālais skaidrojums, kas ir stress
Foto: Flickr

Par Latvijas mēroga interneta hitu kļuvis kāda studenta stāsts par to, kā viņa psiholoģijas pasniedzēja reiz visiem saprotamā valodā paskaidrojusi, kas ir stress un kāpēc ir tik svarīgi tam neļauties.

”Psiholoģijas pasniedzēja staigāja pa auditoriju un stāstīja par stresa menedžmentu. Kad viņa pacēla rokās ūdens glāzi, tad visi gaidīja, ka tūlīt atskanēs jautājums, vai tā ir pustukša vai puspilna. Tā vietā ar smaidu sejā viņa jautāja: ”Cik smaga ir šī glāze?” Auditorijā izskanēja dažādas atbildes, sākot no 70 gramiem līdz 200 gramiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tad pasniedzēja teica: ”Svars nav būtisks. Viss atkarīgs no tā, cik ilgi es to turu rokās. Ja minūti, tad nekādu problēmu. Ja turu to vienu stundu, tad man sāks sāpēt. Ja turēšu rokās veselu dienu, tad roka būs sastingusi un nekustīga, kā paralizēta. Un glāzes svars jau nebūs mainījies. Jo ilgāk turu, jo smagāka tā kļūst.

Pasniedzēja turpināja: ”Stress, spriedze, raizes dzīvē līdzinās šai ūdens glāzei. Kad padomājiet par tiem kādu brīdi, tad nekas nenotiek. Padomājiet par problēmām nedaudz ilgāk, un tās sāk jūs sāpināt. Un, ja domājat par raizēm un neveiksmēm visu dienu, tad kļūstat kā paralizēti – nespējīgi darīt neko”.

Atcerieties nolikt glāzi.”

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas