Interesanti: pludmales lietošanas noteikumi 1920.-tajos gados Rīgā

0 komentāri

Tiem, kam tuva draudzība ar vēsturi vismaz tik daudz, ka skolā tas bija viens no mīļākajiem mācību priekšmetiem, nav nekāds noslēpums, ka daudzas lietas pat salīdzinoši diezgan nesenā pagātnē bija krietni citādākas – piemēram, kā raugāmies uz pludmales apmeklējumu šodien, un to, kā tas bija Latvijā 20. gados.

Sociālajā vietnē Facebook “ceļo” bilde, kurā no kāda laikraksta nofotografēts izgriezums ar pludmales lietošanas noteikumiem Rīgas jūrmalā laikos, kad mūsu valsts bija tik tikko proklamēta. Ja tagad katrs varam brīvi izvēlēties, kad nodoties ūdens priekiem (protams, arī ar izņēmumiem, piemēram, vētras laikā u.c. gadījumos), tad agrāk tas viss bija krietni vairāk kontrolēts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

FOTO

Mūsdienu pludmale mums asociējas ar meitenēm bikini, taču agrāk tas viss nebija tik vienkārši – abiem dzimumiem bija noteiktas stundas, kad tie var peldēties Jūrmalas pludmalē un pat uzturēties kāpās. Kā vienu no piemēriem var minēt to, ka darbadienās pretējiem dzimumiem, kuriem laika posmā no 8-12 nav norādītas peldu stundas, atrasties pludmales, iespējams, karstākajā vietā, proti, kāpās, ir aizliegta. Lai labāk izprastu, par ko ir runa, apskati turpmāk redzamo bildīti.

Foto: facebook.com/profile.php?id=100007729877591

Foto: facebook.com/profile.php?id=100007729877591

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas