Interesanti: par šamani var kļūt ikviens no mums!

0 komentāri

Ja nezinātājs satiktu viņu uz ielas, visticamāk, saprastu, ka viņš nav vietējais, bet to, ka viņš ir Sibīrijas šamanis, grūti būtu pamanīt. “Es, piemēram, nerādu, ka esmu šamanis, ne ar drēbēm, ne rotājumiem,” raidījumam Bez Tabu stāsta Nikolajs Oržaks. Viņš akcentē, ka tie, kuri pārlieku izrādās un reklamē sevi, vēl esot sevis meklējumos.”

66 gadus vecais Oržaks līdz 40 gadu vecumam Sibīrijā dzīvojis parastā cilvēka dzīvi, līdz gluži nejauši, rotaļājoties ar savu dēlu, atklājis savu patieso vērtību – balsi. Viņš uzskata, ka tieši balss ir cilvēka veselības noslēpuma atslēga. “Klausoties skaņu, kas iziet caur mani, aizskarot sirdi, asinis sāk straujāk riņķot, sirds atveras, prāts kļūst skaidrs,” komentē šamanis. Trenējoties viņš tieši tāpat kā dziedātāji, taču reizēm šim kungam izdodas radīt skaistas un spēcīgas skaņas, kas viņam ļaujot kļūt par vienotu veselumu. “Tādos brīžos es jūtu, ka pasaule ar mani savienojas. Es jūtu, ka esmu pasaules plašums,” stāsta Oržaks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

FOTO

Nikolaju pasaulē pazīst kā rīkles dziedātāju – tā ir īpaša dziedāšanas maniere, kuru izmanto kā dziedināšanas dabas skaņu. Klausoties šamaņa balsī, šķiet, ka tā nezina robežu, un, ja tas izskatās “pa kaulam” šamanim, tad kāpēc to nemācīties arī parastam cilvēkam? “Pirmkārt, elpa un mūsu balss skaņas, balss vibrācija – tā vienmēr ir līdzesoša. Kad ir karsts vai mēs nobīstamies, mēs iebļaujamies, lai emocionāli līdzsvarotu savu sajūtu, tāpat arī mīļam cilvēkam sakām mīļā tonī, skaņā vārdus, nododot daudz ko no sevis. Bērnu mēs arī ieaijājam caur balsi – tā var tikai turpināt. Tā ir absolūta aptieciņa un sevis harmonizēšanas instruments,” raidījumam Bez Tabu stāsta balss improvizatore Dana Indāne.

Vairāk par šo tēmu skaties raidījuma Bez Tabu sižetā!

VIDEO

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas