Interesanti fakti par superogu dzērveni

0 komentāri

Daudzu ārstniecisko īpašību dēļ dzērvenes mēdz dēvēt arī par dabīgajām antibiotikām. Dzērvenēs ir C, A, E, K un B6 vitamīns.

Ārstnieciskās īpašības

  • Uzticams sabiedrotais, cīnoties ar saaukstēšanos, drudzi, temperatūru un urīnceļu infekcijām, nieru traucējumiem un citur, kur ir nepieciešama šķidruma izvadīšana.
  • Pateicoties ogu sastāvā esošajiem antioksidantiem, flavonoīdiem un skābajam ogu sastāvam, dzērvenes atjauno ādas šūnas, uzlabo ādas krāsu un palielina tās dabīgās aizsardzības spējas.
  • Dzērveņu baktericīdās īpašības palīdz rūpēties par mutes dobuma higiēnu. Dzērveņu sastāvā ir vielas, kas noder zobu kariesa profilaksei, jo neļauj kariesa izraisītājiem piekļūt zobu emaljai un bremzē kaitīgo mikroorganismu attīstību.
  • Palīdz stiprināt sirdi un asinsvadu sistēmu, uzlabo asinsvadu funkcijas un samazina infarkta iespējamības risku.
  • Veicina gremošanas trakta ”labo” baktēriju attīstību, bet sliktās nomāc.
  • Dzērvenes iesaka lietot arī jaunajām māmiņām pēcdzemdību periodā.

Mīti un realitāte

  • Kādas mēs, latvieši, esam pieraduši redzēt dzērvenes? Mazas, apaļas, sarkanas un skābas odziņas, kas atrodamas purvos. Un, kas notiek, kad mēs ieraugām lielu, smuku dzērveni, kura nav tik skāba kā mums ierastā? Izskan aptuveni šāds viedoklis: ak, tās jau ir tās neīstās, mākslīgi radītās dzērvenes. Nekā vērtīga tajās nav! Šāds uzskats ir pilnīgi aplams.
  • Latvijas purvos atrodamās ogas pasaulē pazīst kā ”Purva dzērvenes”. Savukārt lielās dzērvenes nāk no ASV un tiek sauktas par ”lielogu dzērvenēm”. Lūk, nav labo vai slikto ogu. Ir vienkārši divas atšķirīgas dzērveņu sugas.
  • Latvija ir 5. vietā pasaulē pēc dzērveņu ražošanas kopapjoma un 4. vietā pasaulē pēc saražotā dzērveņu daudzuma uz vienu valsts iedzīvotāju.
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas