Ieskats Jelgavas ledus skulptūru mākslinieku fantāzijas lidojumā

0 komentāri

Jelgavā atkal top ledus skulptūras. Jau 17 reizi Jelgava ir kļuvusi par ziemas galvaspilsētu, kur mākslinieki steidz izmantot laika apstākļus, lai savas idejas atveidotu ledū. Tiek griezts, zāģēts un slīpēts, lai jau nedēļas nogalē ledus pārvērstos skulptūrās.

Ledus skulptūru festivālā šogad piedalās 30 mākslinieki no 8 valstīm. Līdz piektdienai, kad notiks festivāla atklāšana, no šī dabīgā materiāla būs izveidotas vairāki desmiti skulptūru. Šogad festivāla tēma ir pasakas un to varoņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ledus skulptori Jelgavā ieradušies no dažādām pasaules malām – arī no tādām valstīm, kur sniegs par ziemā ir retums.

Katrs mākslinieks veido savu skulptūru, bet katra komanda vienu skulptūru, kura piedalās konkursā. Šogad ledus skulptūru festivāls notiek plašā teritorijā Pasta salā, tas ļauj izvērsties arī māksliniekiem.

Ledus skulptūru izgatavošanai ir sagatavotas 70 tonnas ledus – no tā tiks izgatavots arī bārs un slidkalniņš. Trauslie mākslas darbi šoreiz netiks vesti izrādīšanai uz citām pilsētām, bet būs apskatāmi tikai Jelgavā, šīs nedēļas nogalē.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas