Ginesa rekorda kāzās lidos arī milzīgs 16 vietu gaisa balons

2 komentāri
Ginesa rekorda kāzās lidos arī milzīgs 16 vietu gaisa balons
Publicitātes foto

Pirmo reizi Latvijā lidos milzīgu izmēru gaisa balons ar 16 cilvēku ietilpību, un tas notiks jau 14. februārī ziemas gaisa balonu festivālā Love CUP 2016 Jēkabpilī, kur cer sasniegt pasaules Ginesa rekordu Vislielākais vienlaikus lidojumā gaisa balonā salaulāto pāru skaits, informē festivāla Love Cup 2016 pārstāve Zane Auziņa. 

Dalību ziemas gaisa balonu festivālā Love CUP 2016 apstiprinājuši vairāki desmiti pilotu, kas uz Jēkabpili un tai līdzās esošajiem Krustpils, Salas un Viesītes novadiem atvedīs līdz šim Latvijā neredzētus gaisa balonus.

”Ir saņemts galīgais apstiprinājums, un nu jau varu droši sacīt – 14. februārī Jēkabpilī lidos iespaidīgais, 16 vietu gaisa balons, kas izmēros salīdzināms ar tramvaju. Pirmo reizi Latvijā lidos sirsniņas formas gaisa balons, turklāt mums festivālā lidos veselas trīs sirdis! Būs arī desmitvietīgi gaisa baloni, kā arī baloni ar astoņu un sešu cilvēku ietilpību, kuriem līdzās ierastie četrvietīgie baloni izskatīsies mazi, taču joprojām krāšņi un krāsaini,” gandarīta ziemas gaisa balonu festivāla Love CUP 2016 direktore Inga Ūle.

Foto

Atbilstoši Civilās Aviācijas aģentūras (CAA) izsniegtajai atļaujai dažādo izmēru gaisa baloni debesīs virs Jēkabpils pilsētas un tai līdzās esošajiem Krustpils, Salas un Viesītes novadiem lidos visas festivāla dienas – no 11. līdz 14. februārim. Tādējādi būs gādāts, lai krāšņos ziedus debesīs var redzēt iespējami daudz vietējo iedzīvotāju maksimāli plašā diapazonā. Savukārt, iestājoties tumsai, gaisa baloni skatītājus priecēs ar vakara spīdēšanu un atsaites lidojumiem, turklāt visi festivāla programmā paredzētie atsaites lidojumi apmeklētājiem būs nodrošināti bez maksas.

”Ir būtiski, ka šis nav komerciāls pasākums, kurā piloti par savu darbu no apmeklētājiem vēlas saņemt kādu samaksu – pat simbolisku ne. Uz Latviju piloti nedodas arī sportot. Katru no viņiem uzrunā festivāla pamatdoma – apvienoties vienotā lūgšanā klātienē un internetā pret karu, PAR mīlestību, kas ir spēcīga, dziedinoša un ceļ debesīs. Tieši tāpēc pilotiem ir vēlme šeit piedalīties, pat ja tas nozīmē celt ārā ieziemotu gaisa balonu. Turklāt, katrs vēlas piedalīties īsta, sertificēta Ginesa rekorda tapšanā, jo ir skaidrs – salaulāt lidojumā 50 pārus jeb 100 cilvēkus nav joka lieta, bet izdarīta, tā noteikti neizdzēšami paliks atmiņā,” atzīst Ūle.

Atsaites lidojumos būs iespējams doties gan ar ierastajiem četrvietīgajiem, gan arī lielākiem gaisa baloniem. Tostarp atsaites lidojumus piedāvās arī gaisa balons, kurā lidojis visā pasaulē pazīstamais britu biznesa magnāts, holdinga Virgin Group un aviosabiedrības Virgin īpašnieks Ričards Brensons (Richard Branson).

Festivālā piedalīsies arī izcilais pilots Leonīds Tjuhtajevs (Леонид Тюхтяев), kurš pirms nepilna gada, pārlidojot pāri Klusajam okeānam, pats sasniedza divus jaunus Pasaules rekordus – garākais un ilgākais lidojums ar gaisa balonu. Bet kopumā savā karjerā viņš uzstādījis gandrīz desmit Pasaules rekordus.

Ziemas gaisa balonu festivāla organizatori gan uzsver, ka pats pirmais un svarīgākais uzdevums ir drošība, tādēļ katra iecerētā aktivitāte tiks īstenota tikai pie nosacījumiem, ja meteoroloģiskie apstākļi ļaus to veikt droši.
”Ir ieguldīts daudz darba, lai Latvijai izdotos uzstādīt mīlestības rekordu, ir saņemts atbalsts un atsaucība gan no pilotiem, gan sadarbības partneriem. Visi tic un vēlas, lai rekords tiktu uzstādīts, taču par to svarīgāka ir drošība. Tāpēc nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā aktivitātes ar gaisa baloniem var mainīt norises vietu vai būt atceltas. Tādēļ iedzīvotajiem ir jāseko līdzi aktuālajai informācijai projektā iesaistīto pašvaldību interneta vietnēs un atbilstoši tai arī jārīkojas,” uzsver Ūle.

Jau ziņots, ka no 11. līdz 14. februārim Jēkabpilī un tai līdzās esošajos Salas, Krustpils un Viesītes novados risināsies mīlestības tēmai veltīts un Latvijā nebijis ziemas gaisa balonu festivāls Love Cup 2016. Festivāla kulminācija notiks 14. februārī – Sv.Valentīna dienā, kad, laulājoties lidojuma laikā, 50 pāri sasniegs pasaules Ginesa rekordu – Vislielākais vienlaikus lidojumā gaisa balonā salaulāto pāru skaits.

Ginesa rekords ir pieteikts un ar nosaukumu Largest airborne wedding ir oficiāli reģistrēs pasaules Ginesa rekorda organizācijā, kas, aktivitātei noslēdzoties to oficiāli arī izziņos un organizatoriem izsniegs atbilstošu sertifikātu.

Festivālu organizē biedrība Sky Amazons.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Leonardo
  0

  Leonardo

  Nabaga pilote Inga Ūle mazliet nedraudzējas ar galvu, uzspļaujot pasažieru drošībai. Tās nav kāzas, bet riskants balagāns, sastūķējot 50 pārus dažos balonos kā gaļas mašīnā.

  Ja vēl to likumiski "Sky Amazons" drīkstētu darīt - būtu labi.. bet dāmas nav nokārtojušas papīrus, saskaņojušas notikumu ar aviācijas industrijas pārraudzītājiem un rupji apdraud lidotājus. Žēl, ka tādi cilvēki savas reklāmas vārdā spēlējas ar pasažieru dzīvībām.

  09.02.2016 13:40

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas