Garšas festivālā iespējams pamieloties ievērojami lētāk

0 komentāri

Parīzē, kas pazīstama ar savu izsmalcināto virtuvi, noticis pirmais garšas festivāls. Tajā apmeklētājiem bija iespējams novērtēt 14 Francijas izcilāko šefpavāru meistarību.

Pirmais Parīzes Garšas festivāls bija lieliska iespēja tautai novērtēt savus dižākos virtuves talantus.

Festivālā piedalījās 14 šefpavāri, kuru virtuvēm piešķirta vairāk nekā viena prestižā Mišelina zvaigzne. Viņi apmeklētājiem bija sagatavojuši dažus no saviem firmas ēdieniem, tiesa, degustācijas porcijās.

Lai gan ieejas biļete festivālā svārstījās no 30 līdz 50 dolāriem, šī cena ir nesalīdzināma ar tiem rēķiniem, kas tiktu izsniegti, pusdienojot vai vakariņojot šo šefpavāru restorānos.

Garšas festivāla rīkotājs Aleksandrs Petits norāda, ka šobrīd gatavošanai un labai virtuvei tiek pievērsta arvien lielāka mediju uzmanība. Acīmredzami arī palielinās to cilvēku, kas izrāda interesi par labu virtuvi, skaits. Pēdējā laikā arvien vairāk pavāru eksperimentē ar produktiem un pat amatieri uz šķīvja spēj uzburt brīnumus.

Foto: sanfamedia.com, Flickr

Foto: sanfamedia.com, Flickr

Gardēžu skaita pieaugumu apliecina arī festivāla apmeklējums. Pirmajā vakarā tika pārdotas ap 2500 ieejas biļetes. Aptaujātie apmeklētāji neslēpj, ka šī bijusi lieliska garšas pieredze.

Pirmais garšas festivāls notika 2004. gadā Londonā. To organizēja Francijā dzimušais trīs Mišelina zvaigžņu īpašnieks šefpavārs Alēns Dikasē, kurš savu meistarību demonstrēja arī Parīzē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas