Franču “zirnekļcilvēks” Kazahstānā “iekaro” 168 metrus augstu debesskrāpi

0 komentāri

Par sevi atkal atgādinājis franču alpīnists Alēns Robērs, kuru dēvē arī par zirnekļcilvēku. Viņš pirmoreiz pabijis Kazahstānā, kur valsts galvaspilsētā uzkāpis vienā no pilsētas augstākajiem debesskrāpjiem.

Alēnam Robēram bija nepieciešama stunda un septiņas minūtes, lai ”iekarotu” 168 metrus augstajā Esentai debesskrāpī Alma Atā. Tas ir pirmais debesskrāpis, ko viņš pieveicis Centrālāzijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Parasti gan Robērs kāpj debesskrāpjos bez jebkādiem drošības palīglīdzekļiem un bez ēkas saimnieku atļaujas. Taču šī reizei bija izņēmums – pasākuma rīkotāji to bija iecerējuši kā šovu un nebija gatavi tam, ka alpīnists nesasniedz ēkas virsotni.

Par spīti stiprajam vējam 54 gadus vecajam Robēram izdevās ēkas virsotni sasniegt, un viņš pat pamanījās uzņemt pašbildi un sūtīt lejā stāvošajiem apmēram 2000 skatītājiem gaisa skūpstus.

 

Alēns Robērs līdz šim ir uzkāpis vairāk nekā 70 augstceltnēs visā pasaulē, to vidū kompānijas IBM galvenajā mītnē, Petronas debesskrāpjos Mailaizijā un daudz kur citur. 2011. gadā viņš sešu stundu laikā uzkāpa pasaules augstākajā ēkā – 828 metrus augstajā Burdž kalifa debesskrāpī Dubajā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas