Francijā nebrīvē piedzimst aizsargājamie pundurkrokodili

0 komentāri

Zoodārzā Francijas dienvidaustrumos nedēļas sākumā pasaulē nākuši ”Pasaules Sarkanās grāmatas” pārstāvji – Rietumāfrikas pundurkrokodila mazuļi.

Rietumāfrikas pundurkrokodili, saukti arī par Ogoves pundurkrokodiliem (Osteolaemus tetraspis), ir viena no augumā mazākajām krokodilu sugām – tie spēj izaugt līdz 1,5 metriem, sasniedzot 80 kg svaru. Salīdzināšanai – Nīlas krokodila vidējais svars ir 225-550 kg, vidējais garums – 4-5 metri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ogoves pundurkrokodili mīt Rietumāfrikā, Ogoves upes baseinā. Suga iekļauta ”Pasaules Sarkanās grāmatas” saudzējama sugu (Vulnerable) un Vašingtonas konvencijas I pielikuma sarakstos. Pundurkrokodilu galvenie draudi savvaļā ir to pārmērīga izmedīšana un purvāju nosusināšana.
Nebrīvē krokodilu iecienītākā barība ir dzīvas zivtiņas un attīrītas garneles.

Novērots, ka Ogoves pundurkrokodilu vidējais dzīves ilgums ir 50-100 gadi.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas