FOTO: Vienīgā raudošā klints Latvijā

2 komentāri

Raunas Staburaga ir unikāls pēcledus laikmeta dabas objekts, kura vecums tiek lēsts ap 8000 gadu.

Raunas Staburags ir unikāls dabas veidojums Raunā, Raunas pagastā, Raunas novadā — avotu veidots saldūdens kaļķiežu atsegums. Dabas objekts atrodas Raunas ielejas labā krasta nogāzē, 800 m augšpus Raunas-Jaunraunas ceļa tilta, aptuveni 1,5 km attālumā no Raunas centra.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šūnakmens veidojums ir aptuveni 3,5 m augsts un 17 m garš, tas veidojies sūnām pārkaļķojoties kalcija karbonātu saturošajā avota ūdenī vairāku gadsimtu garumā. Šis ir vienīgais šāda veida dabas objekts Latvijā pēc Daugavas Staburaga applūdināšanas, vēsta interneta enciklopēdija Vikipēdija.

Raunas Staburags vieglās pieejamības un apmeklētāju nevērības dēļ kļuvis par vienu no apdraudētākajiem Latvijas dabas objektiem.

Raunas Staburags ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, ģeoloģisks dabas piemineklis un iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo dabas teritoriju tīklā Natura 2000.

2 komentāri

TOP komentāri

 • inguna
  +1

  inguna

  es tur esmu bijusi! Skaisti!

  12.05.2015 19:33

 • Aivars
  +1

  Aivars

  Žēl gan būtu, ja tāda Latvijas bagātība tiktu aizlaista postā. Skaista vieta!

  12.05.2015 17:10

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas