Foto: Unikālās Preiļu autorlelles skatāmas Rīgā

0 komentāri

Līdz šim mākslinieces Vladlenas darinātās skaistās un unikālās lelles bija aplūkojamas tikai starptautiskās izstādēs un leļļu galerijā Preiļos, savukārt tagad tās priecēs arī rīdziniekus – gaišā un plašā galerijā Vecrīgā.

Kopš maija vidus Vaļņu ielā 19 (ieeja no Gleznotāju ielas) darbojas starptautiski pazīstamās mākslinieces Vladlenas autorleļļu galerija Vladlena. Galerijas nosaukums nav nejaušs: tas veidots, saliekot kopā mākslinieces vīra Vladimira (viņš ir mākslinieces mūza, iedvesmotājs un lielākais atbalsts) un viņas pašas vārdu (Jeļena), tas arī kļuvis par mākslinieces radošo pseidonīmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiesa, lelles galerijā ir tikai aplūkojamas, un tās tiek pārdotas ļoti retos gadījumos – tikai privātkolekcijām, muzejiem, galerijām un patiesiem mākslinieces talanta cienītājiem.

Vladlenas pievēršanās leļļu gatavošanai arī nav nejaušība: kopš bērnības viņai ir paticis zīmēt un darboties ar rokdarbiem, tieši tādēļ Vladlena kļuva par mākslinieci dekoratori. 2007.gadā viņai tika atnesta salauzta lelle. Vladlena to salaboja un izveidoja atbilstoši savai gaumei, un pēc tam. izdomāja radīt lellei draugu. Tā viss arī sākās.

Savos darbos Vladlena parāda gan tēlnieka, gan šuvējas, arī grima mākslinieces un pat apavu meistara prasmes. Tērpi ir veidoti tik meistarīgi, ka reizēm ir grūti noticēt, ka lelle ir tikai viena mākslinieka roku darbs. Vladlena ir profesionāla meistare, kura demonstrē izcilas prasmes, izgatavojot autorlelles dažādās tehnikās, pilnībā pārvaldot gan mūsdienīgas, gan senatnīgas metodes darbā ar dažādiem materiāliem, ko pielieto šajā mākslas nozarē.

Oriģinālā un radošā Vladlenas pieeja mākslinieciskai tēlu pasniegšanai spilgti norāda uz viņas kā mākslinieces talanta daudzpusību, kurai ir neordinārs redzējums uz lietām un īpaši izsmalcinātas idejas. Izvēlēto krāsu gammas, Vladlenas kustībā sastingušās lelles un to plastika apbur ikvienu skatītāju.

Mākslinieces talants ir unikāls, un viņas darbi ir zīmīgi ar to daudzveidību – no buduāra, dizaina lellēm un portretu lellēm līdz pat pārsteidzošām stīmpanka stila lellēm.

Unikālo un neatkārtojamo mākslas darbu – Vladlenas radīto autorleļļu – galerija strādā katru dienu bez brīvdienām no plkst.10 līdz 19.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas