FOTO: spītējot siltajam laikam, Jelgavā top ledusskulptūras

0 komentāri

Nedēļas nogalē jau astoņpadsmito gadu Jelgavā norisināsies Ledus skulptūru festivāls, kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem un apmeklētākajiem ziemas pasākumiem Latvijas kultūras dzīvē. Lai arī laikapstākļi šobrīd nav tie piemērotākie ledusskulptūru tapšanai, tiek ieguldīta visa gados uzkrātā pieredze, lai sagatavotos festivālam.

Svētdien, 31. janvārī, Jelgavā ieradās 32 starptautiski atzīti mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Francijas, Polijas, Bulgārijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Kanādas. Pirmdien, 1. janvārī, tika uzsākts darbs pie 30 individuālajām skulptūrām par tēmu Pasaules brīnumi. Patlaban visi darbi atrodas lielā refrižeratorā jeb aukstuma kamerā, lai tiktu izstādīti festivāla atklāšanas dienā, stāsta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde Kultūra pārstāve Marta Zīverte. Savukārt šodien, 2. februārī, atbilstoši festivāla plānam tiks uzsākti darbi pie komandu skulptūrām. Šogad komandu skulptūras tiks veidotas no viena liela (200x100x50 cm) un astoņiem maziem (100x50x25 cm) blokiem.

Ikvienam ir iespēja sekot līdzi tiešraidē festivali.jelgava.lv, kā ledus bloki tiek apvienoti vienā veselumā un pārvēršas ledus mākslas darbā.

Mākslinieku veikumu ikviens aicināts novērtēt no 5. līdz 7. februārim pašā Jelgavas sirdī – Pasta salā.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas