FOTO: spītējot siltajam laikam, Jelgavā top ledusskulptūras

0 komentāri
FOTO: spītējot siltajam laikam, Jelgavā top ledusskulptūras
Publicitātes foto

Nedēļas nogalē jau astoņpadsmito gadu Jelgavā norisināsies Ledus skulptūru festivāls, kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem un apmeklētākajiem ziemas pasākumiem Latvijas kultūras dzīvē. Lai arī laikapstākļi šobrīd nav tie piemērotākie ledusskulptūru tapšanai, tiek ieguldīta visa gados uzkrātā pieredze, lai sagatavotos festivālam.

Svētdien, 31. janvārī, Jelgavā ieradās 32 starptautiski atzīti mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Francijas, Polijas, Bulgārijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Kanādas. Pirmdien, 1. janvārī, tika uzsākts darbs pie 30 individuālajām skulptūrām par tēmu Pasaules brīnumi. Patlaban visi darbi atrodas lielā refrižeratorā jeb aukstuma kamerā, lai tiktu izstādīti festivāla atklāšanas dienā, stāsta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde Kultūra pārstāve Marta Zīverte. Savukārt šodien, 2. februārī, atbilstoši festivāla plānam tiks uzsākti darbi pie komandu skulptūrām. Šogad komandu skulptūras tiks veidotas no viena liela (200x100x50 cm) un astoņiem maziem (100x50x25 cm) blokiem.

Ikvienam ir iespēja sekot līdzi tiešraidē festivali.jelgava.lv, kā ledus bloki tiek apvienoti vienā veselumā un pārvēršas ledus mākslas darbā.

Mākslinieku veikumu ikviens aicināts novērtēt no 5. līdz 7. februārim pašā Jelgavas sirdī – Pasta salā.

Foto

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas