FOTO: rīdzinieki acu kontakta eksperimentā pat apraudas

1 komentārs

Šodien pēcpusdienā galerijā Centrs norisinājās sociālais eksperiments Ieskaties acīs, kura laikā ikvienam bija iespēja vienas minūtes laikā nodibināt acu kontaktu ar svešu, tikko sastaptu cilvēku. “Cilvēku atsaucība bija ļoti laba. Bijām domājuši, ka latvieši ir kautrīgāki,” secinājumos pēc eksperimenta dalās viena no tā organizatorēm Sarmīte Vucāne.

Rīgas sociālais acu kontakta eksperiments norisinājās vispasaules The World”s Biggest Eye Contact Experiment 15. oktobra iniciatīvas ietvaros.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Cilvēki ir gatavi – no malas nāk un apsēžas pretī, un skatās acīs. Daudziem tas ir grūti, daudzi mēģina, daudzi dara kaut ko citu, bet kontakts notiek. Citi mēģina runāties, mēģina koķetēt, spēlēties ar acīm. Cilvēki ir ļoti jauki, ļoti mīļš pasākums,” emocijās pēc sociālā eksperimenta dalās tā organizators, psihoterapeits un psihologs Ansis Jurģis Stabingis.

Skaties foto!

”Neskatoties uz to, ka tehnoloģijas mums dod aizvien lielākas iespējas ”būt kontaktā”, diemžēl mūsdienās cilvēciskie kontakti kļūst aizvien virspusējāki. Mēs daudz vairāk skatāmies savos mobilo telefonu vai datoru ekrānos. No vienas puses, to var saprast, jo ekrānā skatīties ir drošāk. Tomēr vienlaikus mēs atsvešināmies viens no otra. Šis eksperiments ir vienkārši atgādinājums, uzaicinājums ieskatīties acīs. Satikties skatienā. Ieskatīties acīs un sajust, ka otrs arī ir cilvēks – tāds pats kā es,” iepriekš eksperimenta ieceri skaidroja Stabingis.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Sarmīte Vucāne
    0

    Sarmīte Vucāne

    Paldies ikvienam dalībniekam, tas bija fantastiski! :) Nākamgad atkārtosim! ;)

    15.10.2015 23:21

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas