FOTO: pludmale, kur smilšu vietā ir no atkritumiem veidojušies stikli

0 komentāri

Šeit pavisam noteikti nebūtu ieteicams doties pastaigā basām kājām, taču skats no malas ir patiesi iespaidīgs. Stikla pludmale jeb Glass Beach atrodas Kalifornijas štatā, ASV, uz ziemeļiem no Sanfrancisko, un tās gultne gan ūdenī, gan krastā veidojusies no atkritumiem, laikā gaitā padarot to par vienu no interesantākajām pludmalēm pasaulē.

Šie “jūras stikli” veidojušies gadu gaitā, vietējiem iedzīvotājiem metot atkritumus piekrastē, taču daudziem radīsies jautājums – kāpēc tieši tur? 1906. gadā Fortbragā [pilsētiņa, kuras krastos atrodas šī slavenā pludmale] tieši jūras krastā tika izveidota atkritumu izgāztuve kādai vietējai kokzāģētavai. Laika gaitā izveidojās pat divas vietas, kur tika gāzti atkritumi, un tas notika līdz pat 1967. gadam, kad Kalifornijas štata jūras resursu kontroles vienība to slēdza. Tagad tur izveidojies ļoti interesants skats – smilšu vietā Glāsbīču klāj tikai akmeņi, un no ūdens un atkritumiem veidojušies interesanta paskata stikli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas