FOTO: nākamais Kūsiņš? Dizainere uz krekliem uzdarina latviešu grupu lirikas

0 komentāri

Topošā dizainere Urzula Voļatovska izstrādājusi piecu sieviešu kreklu kolekciju Portrets. Uz katra krekla apkaklītes slēpjas vai tieši otrādi – izceļas fragments no pašmāju grupu dziesmu tekstiem.

Kreklu apkaklītes rotā šādi uzraksti:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“tu esi viens no mūžības” – Rainis;

“vēl protu es redzēt ko vēlos” – grupa Kartāga;

“mans lepnums ir tik trausls” – grupa Baložu pilni pagalmi;

“pasaule ir neērta vieta” – grupa Bērnības milicija;

“nekas nav aizmirsts, nekas netiks aizmirsts” – grupa Skyforger.

Uzsākot mācības Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā (RDMV), meitene sākusi vairāk klausīties latviešu mūziku, interesēties par dzeju, līdz literatūras stundā tika uzdots izveidot māksliniecisku interpretāciju Raiņa dzejoļu krājumam. “Izlasīju Tālas noskaņas zilā vakarā, tad uzšuvu kreklu ar citātu no Raiņa dzejas, vēlāk sapratu, ka šo ideju ir vērts attīstīt. Pārējie teksti paši “atnāca” pie manis, klausījos mūziku un izvēlējos tekstus, kas šķita svarīgi un veido konkrētu tēlu,” atklāj Urzula.

Kā akcentē topošā dizainere, šī kolekcija ir viņas pašas izpratne par latviešu mūziku un dzeju. “Man kolekcija ir konkrēts portrets, mūziķiem un Rainim teksti nozīmē ko citu. Es gribētu, lai valkātāji tekstus attiecina uz sevi, atrod tiem skaidrojumu un, uzvelkot kreklu, rada savu portretu,” teic Urzula.

Visi krekli darināti no Itālijā ražotas kokvilnas. Vairāk par Urzula Vol meklē facebook.com/urzulavol!

Modele: Dzelde Mierkalne; gredzeni: zīmols Verba.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas