FOTO: lielākais dzīvžogs Ziemeļeiropā meklējams Pārdaugavā

2 komentāri
FOTO: lielākais dzīvžogs Ziemeļeiropā meklējams Pārdaugavā
Foto: LETA

Par vienu no lielākajiem dzīvžogiem Eiropā tiek uzskatīts žogs, kas ieskauj Rīgas Valsts vācu ģimnāziju (RVVĢ) Āgenskalna ielā 21a. Akurātais un augstais liepu dzīvžogs garāmgājējiem liek sajūsmā pavērt muti.

”1931. gadā Āgenskalnā jaunuzbūvētās skolas ēkas apkārtne bija visai eksotiska. Tā stāvēja smilšu kāpu vidū, apkārt šalca Švarcmuižas sila priedes un ganījās govis. Ziemās pretim skolai ļaudis pulcināja rodelbāns un visos pakalnos spietoja slēpotāji. Āgenskalna ielas trase dažviet pazuda zem kāpām, tolaik tā bija reti apbūvēta un tāpēc skolai adresē pienācās numurs 9,” vēsta interneta žurnāla Par Āgenskalnu izveidotājs Ilgonis Linde.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc dažiem gadiem skolai parādījās žogs, kura iekšpusē tika sastādītas Holandes liepas. Kociņi baltajās smiltīs auga lēni un, kamēr apkārtne aiz skolas žoga izmainījās līdz nepazīšanai, liepiņas desmitiem gadu auga savā vaļā, sev uz galvas izaudzējot ķeburainu žagaru mudžekli, jo par tām neviens īsti nerūpējās.

21. gadsimts nāca ar daudzām agrāk Latvijā nepieredzētām izpausmēm. Parādījās dažādas stilīgas profesijas, un to pārstāvji sāka meklēt sev darbalauku, lai apliecinātu savu nepieciešamību. Kādu dienu Āgenskalnu sāka apstaigāt arborists. Tie ir tādi rūķīši, kuri rūpējas par kokiem un to vainagiem. Ieraudzījis gar sētas malu saspraustās milzīgās raganu slotas, kokkopis saprata, ka te ir darbs vairākiem gadiem. Tā arī bija. Cirpa, zāģēja un grieza gadiem, bet galarezultātā skolas nams ir ieguvis izcilu dzīvžogu, kurš garāmgājējiem liek sajūsmā pavērt muti, to uzlūkojot vien.

”Daži saka, ka esot augstākais dzīvžogs Baltijā, citi, ka lielākais Ziemeļeiropā. Lai vai kādas prestiža pozīcijas tas neieņemtu, tas ir skaists gan pavasarī, gan rudenī. Pat ziemā tas ir taisns un akurāts.
Tomēr vislielākais lepnums ir par to, ka šis brīnišķīgais veidojums tagad ieskauj skolu, caur kuras logiem esmu lūkojies uz šiem pašiem, toreiz vēl nelielajiem kociņiem…” lepojas I. Linde.

Foto: Zudusī Latvija, P. Blūms, Ilgonis Linde, LETA, Labie koki

2 komentāri

TOP komentāri

 • Jānis A Ronis
  +2

  Jānis A Ronis

  ļoti,ļoti skaisti!

  19.08.2015 16:14

 • Edgars Neilands
  +2

  Edgars Neilands

  Kokus LABO KOKU komanda veido un formē jau astoņus gadus. Un lai papildinātu, varu piebilst, ka šīs liepas bija palikušas bez galotnēm un sānzariem (bija sakropļotas) un tikai tapēc tika pieņemts lēmums tās cirpt! To nevajadzētu darīt ar skaistām brīvi augošām liepām. Lūdzu.

  19.08.2015 14:27

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas