FOTO: ļaudis brīvdienās “šturmē” Ķemeru purvu

0 komentāri

Šī nedēļas nogale, kurai ir potenciāls sasniegt kārtējo šī mēneša siltuma rekordu, ir kā radīta pastaigai dabā. Šonedēļ uzmanības centrā ir lielā Ķemeru tīreļa laipa.

Rudenī un pavasarī aktīvās atpūtas cienītāju un tūristu vidū īpaši iecienītas ir dažādas dabas takas. Par kulta vietu pēdējos gados kļuvis Ķemeru purvs, kur ļaudis ieradušies steidz “atzīmēties” sociālajos tīklos. Kā vēsta ieraksti tīmeklī, šonedēļ to apmeklē ārkārtīgi daudz cilvēku, tostarp slavenais mūziķis un dzejnieks Guntars Račs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

 

maģisks rīts #Latvia #Kemeri

A photo posted by @ieva.ji on

 

 

Pastaigājos pa Ķemeru taku. #pabaso #barefoot #minimalism #ķemeri #purvs   A photo posted by Edgars Rencis (@akmenssuns) on


Lielā Ķemeru tīreļa laipa ir populārākais apskates objekts Ķemeru nacionālajā parkā. Tā ļauj iepazīt cilvēka darbības neskartu augsto sūnu purvu.

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem sūnu purviem Latvijas piekrastē. Tā platība ir 5000 ha. Purva vecums ir ap 8000 gadu. Tam ir raksturīgs iegarenu ezeriņu jeb akaču labirints, kas tam piešķir īpašu ainaviskumu.

Tīreļa laipa ir būvēta no koka dēļiem. Tās kopējais garums ir 3,4 km. Taku veido divi apļi, kas izvietoti līdzīgi kā astotniekā. Līdz ar to ir iespēja izvēlēties tuvāko, “mazo” apli 1,4 km, vai iet visu maršrutu pilnībā – 3,4 km. Lielākajā aplī ir izbūvēts skatu tornis, vēstīts Ķemeru nacionālā parka mājaslapā.

Nesen ziņojām, ka spilgtu reportāžu no Ķemeru purva izdevies radīt fotogrāfam Jēkabam Andrušaitim, kura veikumu novērtēja arī britu medijs Daily Mail.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas