Foto: Kurpju evolūcija aplūkojama izstādē Bauda un sāpes

0 komentāri

Londonā rīt durvis apmeklētājiem vērs izstāde, kurā atspoguļota kurpju evolūcija. Tajā skatāmi gan aizvēsturiski apavi, gan mūsdienu modes dizaineru darinājumi.

Izstādē skatāmi vairāk nekā 250 kurpju pāru – sākot ar Pelnrušķītes stikla kurpīti un beidzot ar kurpēm, kas vēl pavisam nesen bija redzamas modes skatēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kurpes darinātas dažādās pasaules vietās, un vecākajiem apaviem ir vairāk nekā divi tūkstoši gadu. Tās ir ar zeltu dekorētas ēģiptiešu sandales. Tāpat izstādītas arī futūristiska izskata kurpes, kas radītas, izmantojot trīsdimensiju printeri.

Daži apavu pāri slaveni kļuvuši, pateicoties to nēsātājiem. Eksponātu vidū ir kurpes, kas piederējušas, piemēram, Merilinai Monro, Lady Gaga un Lielbritānijas karalienei Viktorijai.

Izstādes rīkotāji norāda, ka apaviem jau izsenis bijusi nozīmīga loma vai ikvienā sabiedrībā, jo pēc kurpēm var spriest arī par to nēsātāja statusu. Kā saka izstādes autori, jo apavi ir neērtāki un nepraktiskāki, jo tie ir dārgāki un līdz ar to augstāks ir šādu apavu valkātāju statuss.

Tā kā izstādē liela uzmanība pievērsta tam, ka skaisti apavi var būt arī ļoti neērti, tai dots nosaukums Bauda un sāpes.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas