FOTO: ”karalienes vagīna” jau trīsreiz kritusi vandaļu nežēlastībā

0 komentāri

Indijā dzimušā britu tēlnieka Aniša Kapūra skandalozā skulptūra Dirty Corner (Netīrais stūris) pie Versaļas pils, kas izpelnījusies ļoti pretrunīgas atsauksmes, tiks noklāta ar zelta foliju, lai paslēptu uz tās uzķēpātos antisemītiskos uzrakstus. 

Lai arī kas būtu iedvesma tēlnieka idejai, šis mākslas darbs kļuvis par arēnu vandaļiem. Tā tika uzstādīta jūnijā, un kopš tā laika tikusi apķēpāta trīs reizes. Šomēnes uz instalācijas parādījās antisemītiski uzraksti, ko Anišs Kapūrs sākumā gribēja saglabāt kā sabiedrībā pastāvošās neiecietības liecību. Tiesa, pēc vietējo politiķu iebildumiem un tiesas sprieduma, uzraksti jānoņem un pie instalācijas jāuzstāda signalizācija. Lai paslēptu uzrakstus, mākslinieks nolēmis izmantot zelta foliju. Viņš to nodēvējis par savu “karalisko atbildi” vandaļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Versaļas pils dārzā uzstādītajā skulptūrā attēlota ”karalienes vagīna”, kas pārņem varu, kādā intervijā norādījis tās autors. Pretrunīgi vērtētā milzu instalācija sastāv no iespaidīga izmēra tērauda alas un apkārt izvietotiem akmeņiem. Tuneļa ieeja vērsta pret Versaļas pili. Nav zināms, kuru karalieni tēlnieks Anišs Kapūrs savos salīdzinājumos ir domājis, taču izskanējis viedoklis, ka tā varētu būt Marija Antuanete.

Skaties foto!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas