Foto: Iekopta Latvijā lielākā saulespuķu dobe

0 komentāri

Latvijā lielākajā saulespuķu dobē Mežaparkā iestādītas 1000 puķes 70 kvadrātmetru platībā. Plānots, ka puķes pilnībā izaugs līdz augusta beigām.

Aizvadītās nedēļas nogalē Mežaparkā Beļģijā ražotās eļļas zīmols Risso organizēja kopīgu saulespuķu stādīšanu. Vērienīgās aktivitātes laikā pasākuma apmeklētāji iestādīja 1000 puķes 70 kvadrātmetru platībā, kā rezultātā izveidota Latvijā lielākā saulespuķu dobe norāda pasākuma rīkotāji.

Pasākuma atklāšanā klātesošos uzrunāja raidījuma Bez Tabu vadītāja Evelīna Strazdiņa, paužot prieku par to, ka šis pasākums stiprina Latvijas ģimenes, kopīgi stādot puķes. Tāpat E. Strazdiņa izteica novēlējumu, lai katrs klātesošais arī turpmāk iestādītu vismaz vienu puķi pie savas mājas.

Dalībniekus ar saulespuķu stādīšanas padomiem iepazīstināja Rīgas dārzi un parki speciāliste E. Banga-Dzelmane, kas sniedza norādījumus veiksmīgas saulespuķu ražas iegūšanai.

“Vissvarīgākais, kas jāievēro, ir piemērotas vietas izvēle – tai ir jābūt saulainai ar saules intensitāti vismaz 6-8 stundas dienā, kā arī pasargātai no vēja. Papildus tam jāatceras, ka iestādītās puķes ir nepieciešams laistīt visas sezonas garumā,” norāda dārzkope.

Puķu dobes stādīšanas svētkus papildināja dažādas izklaides un spēles, ko nodrošināja atraktīvā folkloras kopa Tarkšķi. Rezultātā pasākuma apmeklētāji ne vien iestādīja puķes, bet iemācījās arī vairākas jaunas dziesmas un rotaļas.

Latvijā lielākā saulespuķu dobe atrodas Mežaparkā, Ostas prospektā 11. Ikviens saulespuķu dobi var apraudzīt visu vasaru.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas