FOTO: bēdīgi slavenajai Dobeles eglītei uzradusies sāncense Igaunijā atbalsta

0 komentāri

Ne vien Latvijas pilsēta Dobele ir kļuvusi slavena ar savu Ziemassvētku eglīti. Arī Igaunijas pilsētā Rakverē tradicionālā meža viešņa aizstāta ar pavisam māksliniecisku projektu…

Ziemassvētku noskaņa līdz Igaunijas pilsētai Rakverei nonākusi kopā ar šo instalāciju – simbolisku Ziemassvētku eglīti, kas veidota no logu rāmjiem un stikliem. Lai arī eglīte ir netradicionāla, tā tik un tā ir spoža un krāsaina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

12 metrus augstais objekts veidots no vairāk nekā 12 logu rāmjiem un krāsainiem stikliem. Gaismai spīdot cauri stikliem, dažos no tiem redzami cilvēki.

Projekta autori norāda, ka logs ir spēcīgs simbols, saukts arī par dvēseles spoguli.

Spīdošais objekts piesaistījis daudzus vietējos iedzīvotājus, galvenokārt bērnus. Taču ne visi uzskata, ka tas ir atbilstošs Ziemassvētku noskaņai. Daļa iedzīvotāju ir pārliecināti, ka neko vairāk par īstu, staltu un zaļu eglīti viņiem Ziemassvētkos nevajag.

Šī gan nav pirmā reize, kad Rakvere mēģina aizsteigties laikam priekšā. Pērn Ziemassvētkos pilsētas centrālo laukumu rotāja eglīte, kas veidota no dēļiem. Toreiz tā radīja daudz lielāku ažiotāžu un iedzīvotāji pat sāka vākt naudu, lai pilsētai nopirktu īstu egli.

FOTO: eglītes Rakverē un Dobelē

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas