FOTO: Andris Bulis sabiedrībā zināmas personas iesaista interaktīvā labdarības akcijā

0 komentāri

Aicinot cilvēkus ziedot bērnu briļļu rāmjus un līdzekļus Bērnu veselības autobusa darbības nodrošināšanai, trešdien tirdzniecības centrā Spice tika atklāts vides objekts Ziedojumu virpulis. Atklāšanas pasākuma apmeklētāji un īpašie viesi – dziedātāja Elizabete Zagorska, TV personība Armands Simsons ar ģimeni, kā arī bijusī modele, septiņu bērnu māmiņa Una Kārkliņa – Gavare ar bērniem – varēja iepazīt modernās redzes pārbaudes tehnoloģijas un arī izbaudīt viesošanos virtuālās realitātes pasaulē.

Ar Ziedojumu virpuļa starpniecību ikviens interesents varēs noziedot paša bērniem vairs nevajadzīgos briļļu rāmjus vai naudu nodibinājuma Ronald McDonald House Charities pārstāvniecībai Latvijā, kas izveidojusi Latvijas bērnu veselības busu. Ar šo speciāli iekārtoto autobusu labdarības organizācija jau vairāk nekā četrus gadus ved pie bērniem visā valstī 30 dažādu specialitāšu ārstus no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, tādējādi padarot kvalitatīvas pārbaudes pieejamas tiem, kuri nevar atļauties paši aizbraukt pie ārsta. Autobuss dodas izbraukumā 12 reizes mēnesī un ik mēnesi veic pārbaudes aptuveni 400 bērniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

“Uzstādot Labdarības ziedojumu virpuli Spicē, mēs aicinām apmeklētājus novērtēt šo brīnišķīgo iniciatīvu un ar ziedojumiem palīdzēt bērniem tikt pie tik ļoti nepieciešamajām brillēm, kā arī veselības busam aizripot pie visiem bērniem, kuriem nepieciešamas ārstu apskates. Mediķi novērojuši, ka daudzās mazturīgās ģimenēs bērniem redze neuzlabojas gadiem ilgi, jo vecākiem nepietiek naudas atbilstošu briļļu iegādei. Savukārt citiem mājās joprojām glabājas brilles, no kurām bērni jau sen “izauguši”. Ar šo akciju mēs vēlamies pamudināt cilvēkus dot briļļu rāmīšiem otru dzīvību. Jo tas, kas vienam vairs neder, kādam citam var būt ļoti, ļoti vajadzīgs,” saka tirdzniecības kompleksa Spice direktore Iveta Lāce.

Bērnu veselības buss ir 12 metrus garš un 2,4 metrus plats transporta līdzeklis, kas pielāgots diagnostisko un profilaktisko medicīnas pakalpojumu sniegšanai. Tajā ir divi ārsta kabineti, no kuriem viens pilnībā aprīkots redzes pārbaudes veikšanai, un uzgaidāmā telpa ar iespēju skatīties izglītojošas filmas. Autobusa darbība tiek finansēta vienīgi no ziedojumiem, un pediatriskās aprūpes programmas īstenošanai ziedojumos nepieciešams savākt 200 tūkstošus eiro. Programmas paredz īpašu uzmanību pievērst vienai no izplatītākajam bērnu veselības problēmām – redzes traucējumiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas