Filmas fans iegādājas klavieres par 3,4 miljoniem

0 komentāri

Kāds leģendārās kulta filmas Kasablanka fans nav žēlojis iespaidīgu naudas summu, lai savā īpašumā iegūtu filmā redzamās klavieres. Izsolē Ņujorkā tās pārdotas par 3,4 miljoniem dolāru – divreiz vairāk par to noteikto sākumcenu.

1942. gada kinolentē tika izmantotas divas klavieres, pie kurām aktieris un dziedātājs Dūlijs Vilsons spēlēja muzikālo pavadījumu dziesmai As Time Goes By. Galvenās lomas filmā spēlēja kino leģendas Hamfrijs Bogarts un Ingrīda Bergmane. Bogarta attēlotais varonis izmantoja klavieres, lai paslēptu tajās dokumentus, ar kuru palīdzību viņa bijusī mīļākā varēja nokļūt ASV.

Izsolē noteiktā klavieru sākumcena bija 1,6 miljoni dolāru (1,3 miljoni eiro). Vairāksolīšana ilga trīs minūtes, un šajā laika sprīdī cena tika divkāršota.

1927. gadā izgatavotās klavieres kopš 80. gadiem piederējušas Losandželosā dzīvojošam zobārstam. Klavieres tika pārdotas kopā ar aktiera Dūlija Vilsona parakstītu fotogrāfiju un filmas eksemplāru.

Filma Kasablanka ieguvusi trīs Oskara balvas. Amerikas Kino institūts to atzinis par otro visu laiku labāko kinofilmu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas