Ekstrēmākais lēciens ar izpletni?

0 komentāri

Izpletņlēkšana pasaulei nav nekāds jaunums, taču tomēr ir kaut kādas augstuma robežas, kad tas paliek pārāk bīstami. Šim čīliešu beisdžamperim tas īpaši nerūp. Sebastians Alvarezs izlēca no tikai 100 metru augsta tilta Kokimbo, Čīlē, turklāt tas notika no braucošas mašīnas…

Daudziem noteikti radās jautājums, kas ir beisdžamperis un beisdžampings. Kā freefly.lv to apraksta – “B.A.S.E. – Basejumping – tā ir lekšana ar izpletni no fiksētiem objektiem. Ar burtiem BASE apzīmē vārdus no angļu valodas: Building – ēka, Antenna – antena, Span – tilts, Earth – zeme. No šiem objektiem attiecīgi visbiežāk arī beisdžamperi lec. No parastās izpletņlēkšanas BASE atšķiras ar to, ka tas ir daudz bīstamāk un sarežģītāk. Ar to nodarbojas cilvēki, kas meklē īpaši asas izjūtas un bīstamas situācijas, kurās nepieciešama zibenīga reakcija. Lecot no lidmašīnas, izpletņa atvēršana parasti notiek 800 m virs zemes, tātad līdz zemes sasniegšanai vēl ir vismaz 16 sekundes, lai veiktu nepieciešamās darbības dzīvības glābšanai, bet veicot BASE lecienu, kur objekta augstums ir 100 – 300 m, laiks rīcībai ir tikai 2 – 5 sekundes.”

Tieši tāpēc šādai izpletņlēkšanas disciplīnai 100 metru augstums ir normāla parādība. Tas, protams, nemaina šī sporta veida bīstamumu. Sebastianam, lēcot laukā no braucošās mašīnas, bija jāizslēdz kļūdu faktors, jo laiks, no kravas kastes līdz zemei ir tikai dažas sekundes. Izdevās!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas