Eksotika Rīgas svētkos: lauvu deju teātris no Taivānas

0 komentāri

Taipejas misija Latvijas republikā rīdziniekiem un pilsētas viesiem nedēļas nogalē piedāvās iepazīties ar tradicionālām lauvu dejām, kas ir Taivānas kultūras esence.

Šogad Rīgas svētku programmā iekļauts Taivānas profesionālā “Team-Win Lauvu deju teātra” (“Team-Win Lion Dance Theater”) uzstāšanās. Spilgtie priekšnesumi notiks Vērmanes dārza estrādē sestdien, 16. augustā, plkst. 14:00 un svētdien, 17. augustā, plkst.15:00.

Krāsainos tērpos un maskās tērptie mākslinieki Rīgas svētku priekšnesumā kombinēs modernu teatrālo tehniku ar lauvu dejas senajām tradīcijām. Lauvu dejas ķīniešu un taivāniešu svētkos un festivālos ir neatņemama sastāvdaļa. Šī tradīcija stiepjas vairāk nekā 1000 gadus senā pagātnē, aizsākoties Tang dinastijas laikā.

Papildu informācija: www.tmil.lv vai www.rigassvetki.lv

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas