Eiropā lielākā Piena paku laivu regate jau 12. gadu notiks Lielupes ūdeņos

0 komentāri

Sākusies pieteikšanās BALTAIS Piena paku laivu regatei, kas norisināsies 29. augustā Jelgavā Lielupes ūdeņos, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes Kultūras pārstāve Marta Zīverte.

Tukšās piena pakas, nedaudz piepūles, kreatīva ideja un ģeniāla komanda ir galvenie pamatnoteikumi, lai kļūtu par regates dalībnieku un dotos braucienā pa Lielupes ūdeņiem. Komandas dalībai aicinātas pieteikties līdz 16. augustam. Ar regates nolikumu un pieteikuma anketu ir iespējams iepazīties mājaslapās kultura.jelgava.lv un festivali.jelgava.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eiropā lielākā Piena paku laivu regates pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad Piena, Maizes un Medus svētku ietvaros Lielupē notika piena iepakojumu plostu parāde, kurā piedalījās 10 plosti. Šim nolūkam tika izmantotas apmēram 15 000 piena pakas.

”Divpadsmit gadu laikā esam kļuvuši pieredzes bagātāki, uzkrājuši zināšanas, atraduši draugus un domubiedrus piena baudītāju vidū, tāpēc šogad laivu būvniecībai jau izmantosim vairāk nekā 40 000 BALTAIS piena pakas, ko dāvina A/S Tukuma piena kombināts,” norāda M. Zīverte.

Laivas izgatavot un piedalīties regatē var ikviens interesents – draugu kompānijas, uzņēmumi u.c.. Laivu būvētājiem svarīgi atcerēties, ka laivas ir atļauts darbināt tikai ar cilvēka spēka palīdzību. Dažāda veida motoru, saspiesta gaisa vai citu enerģijas avotu izmantošana nav atļauta. Visas komandas piedalīsies parādes braucienā un sacentīsies dažādās nominācijās: Oriģinālākā laiva, Visatraktīvākā komanda, Ātrākā laiva, Inovatīvākā laiva, ”Pilnīgs sviests” un vēl citās.

XII BALTAIS Piena paku laivu regati un XIV Piena, Maizes un Medus svētkus rīko Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības iestāde Kultūra.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas