Zviedru zinātnieki noraida mītu, ka aļņi mēdz apreibt no puvušiem āboliem

0 komentāri

Zviedru zinātnieki noraidījuši populāro mītu, ka savvaļā mītošie aļņi rudenī “piedzeroties” no sapuvušiem āboliem un reibumā pastrādājot muļķīgas lietas.

Medijos aprakstīti vairāki dīvaini gadījumi, piemēram, kāds alnis naktī ielēcis baseinā, bet cits sapinies ābeles zaros.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču trešdien ducis zinātnieku radiostacijas “Sveriges Radio” (SR) ēterā noraidīja izplatīto pieņēmumu, ka dzīvnieki apreibinās no zemē nokritušajiem, sapuvušajiem āboliem.

Tā kā pieaudzis alnis sver līdz pat 700 kilogramiem, dzīvnieki ir pārāk lieli, lai nelielais daudzums apēsto ābolu tos jebkādi ietekmētu, skaidroja zinātnieki.

“Jāatzīst, ka es neesmu aļņu eksperts. Taču kā ekoloģijas profesors šo to par aļņiem zinu gan,” sacīja Zviedrijas Lauksaimniecības universitātes pasniedzējs Pēters Šelanders. “Cik man zināms, tās ir baumas. Neviens ticams avots tās vēl nav apstiprinājis.”

Šelanders uzskata, ka aļņi sirojot pa māju pagalmiem tāpēc, lai izdzīvotu. “Tie varētu šķist piedzērušies tāpēc, ka nebaidās no cilvēkiem. Rudenī Zviedrijā aļņi vienkārši mēdz parādīties cilvēku apdzīvotās vietās. Aļņiem garšo āboli, tāpēc tie mēģina piekļūt augļiem. Es domāju, ka tam ir vienkāršs izskaidrojums, kas nav saistīts ar alkoholu,” uzskata zinātnieks.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas